přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyKorg Grandstage - nový model stage piana

05.03. | Autor: Petr Malásek | sekce: pro muzikanty - testy
„Přišel ten nový Grandstage, nechceš si na něj přijet zahrát?“, volal mi kamarád Radim z Vyškova. Vždy jsem k novinkám trochu skeptický, navíc mám od nich skvělé piano Korg SV-1, které se mnou již absolvovalo několik let jak hraní v kapele, tak i solových recitálů, tudíž mi ke spokojenosti nic nechybí. Nicméně jedu za pár dní na Moravu, můžu se ve Vyškově stavit, ať vidím, kudy jdou trendy...

Korg Grandstage - nový model stage piana„Tak tady je... teď jsme ho rozbalili a vypadá moc hezky“, slyším v showroomu a mají pravdu. Všechny ovládací prvky přehledně uspořádány, oproti jiným digitálním pianům přidáno kolečko modulační apitch, elegantní černá barva s červenými LED diodami, dva skvěle čitelné OLED displeje a proužek červené plsti mezi klaviaturou a tělem nástroje - zkrátka klavírní iluze naprosto dokonalá. Zahraji pár tónů... pak pár akordů... a jsem naprosto v šoku. Takto se přeci chová jen klasický „dřevěný“ klavír! Nikdy v životě jsem neměl u digitálního nástroje tak dokonalý pocit! Rozhodování trvalo asi třicet vteřin... „Kluci, beru si ho hned!“ Když musíš, tak musíš.
A jelikož mé nadšení ani po pár měsících nevyprchává, a naopak se s Grandstage sžívám stále více, dovolte mi pár postřehů a dojmů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Korg-Grandstage-novy-model-stage-piana~5~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.