přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKlark Teknik EQP-KT a 1176-KT - Renesance analogu? II.

19.07. | Autor: Jiří Randula | sekce: pro muzikanty - testy
V předchozí části recenze jsme se zamysleli nad soudobým trendem renesance analogových zařízení a zaměřili se na nový klon legendárního pasivního ekvalizéru EQP-KT z dílny německého gigantu Klark Teknik. Dnes prozkoumáme neméně ikonickou reinkarnaci rychlého FET kompresoru 1176-KT z produkce téhož výrobce a zauvažujeme nad smyslem použití podobných přístrojů v digitální éře.

Klark Teknik EQP-KT a 1176-KT - Renesance analogu? II.1176-KT
Originální FET kompresor UREi (Universal Audio) 1176 z dílny slavného Billa Putnama proslul schopností bleskurychlé reakce na nástup signálu s výjimečně svižnými časy attacku (0,00002 s!) a release. To umožnilo do té doby (rok 1967) nepřestavitelně agresivní dynamickou úpravu signálu - především bicích a perkusivních nástrojů či vokálu. Díky tomu si tento kompresor (přesněji - limitující zesilovač) našel okamžitě cestu do nahrávek mnoha rockových superskupin jako The Rolling Stones či Led Zeppelin a nesmazatelným písmem se o necelé dvě dekády později zapsal též do zvuku hitů Michaela Jacksona a dalších hvězd pop music.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Klark-Teknik-EQPKT-a-1176KT-Renesance-analogu-II~19~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.