přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKinsman Analogue Delay - analogová krabička s klasickým zvukem zpoždění

21.1.2015 | Autor: Vladimír Dvořák | sekce: pro muzikanty - testy

Kinsman Analogue Delay - analogová krabička s klasickým zvukem zpoždění

Nové jméno mezi kytarovými podlahovými pastičkami se sympaticky cvakajícími nášlapnými spínači předznamenávajícími true bypass.

Analogue Delay je kytarová efektová krabička produkující přirozeně opakující se úsek hrané pasáže. Přirozeným (s tvrdým, dlouhým ypsilonem) je zde míněno postupné frekvenční ořezávání vzorku, které bylo dříve dosahováno opakovaným analogovým záznamem na smyčku magnetofonového pásu.

Krabička má běžný rozměr podobných nášlapných efektů, včetně umístění připojovacích konektorů. Zelená barva je příjemného, neagresivního, a pro mě navíc sympaticky, „nekhaki“ odstínu. Nožní spínač, červená dioda pro indikaci aktivace a tři otočné ovládací prvky - klasika. Klasický je bohužel i na čtyřikrát šroubovaný postup při odklápění spodního víka pro výměnu baterie, ale v tomto případě bych raději doporučil síťový adaptér, viz dále.

Důležitá je ovšem informace o true bypassu směrem k „plejerům“, pro které je neovlivněný signál při průchodu krabičkou v neaktivním stavu zásadním parametrem.

V aktivním stavu se otočné knoflíky se zřetelnou ryskou, alespoň pro mě, zastavily na hodnotách 17 h Delay, 10 h Effect a 8 h Repeat. V tomto režimu efekt dvěma slyšitelnými, asi půlvteřinovými ozvěnami přidává zřetelný prostor, zhutní akordové zkreslené doprovody, zvyšuje inspirativní pocit při hře sól a vyhrávek a hráči nabízí příležitost k uplatnění i nehudebních prvků kytarové hry v podobě různých efektních „škrtanců“, sjezdů apod.

Hodnota Delay (na krabičce vlevo), představuje délku mezi opakovanými ozvěnami. Maximální prodleva je tedy někde kolem již zmíněné půle vteřiny. Zajímavých výsledků lze dosáhnout překrytím opakovaných vzorků přesným hraním tónů ve vrstvících se intervalech, vytváří se dojem vícehlasů.

U Kinsmanů je rozhodně na co se dívat. Kytary a věci kolem nich asi tolik nepřekvapí, ale Stylophone - originální varhany do kapsy - jsou... zajímavé.

Úroveň Effect (na krabičce vpravo), znamená hlasitost přimíchání efektu k originálnímu zvuku. Myslím, že rozumně využitelný je rozsah zhruba do poloviny dráhy ovladače, výš je pak prostor využitelný víceméně k jednorázovým efektním projevům, kdy je efekt samotný už hlasitější než původní kytarový tón.

Repeat (na krabičce uprostřed) je počet opakování jednotlivých ozvěn, chcete-li - feedback. Tato funkce je při hlasitějších opakovačkách využitelná v první třetině rozsahu, kdy je možné snadno nastavit od jedné, asi až do pěti slyšitelných opakování. Ve vyšších hodnotách je možné dostat se k nekonečným ozvěnám provázených zpětnovazebním sčítáním vzorků.

Docela zajímavý zvuk se dá nastavit při hodnotách Repeat na 13 h, při snížení prodlevy mezi jednotlivými vzorky na minimum (Delay na 8 h), a při současném nastavení rozumné hlasitosti efektu (Effect 8 h). Originální tón tak získáním několika velmi krátkých ozvěn vytváří výrazný „jeskynní“ rozměr.

Žádné rušivé lupance při sešlápnutí, kvalitní zvuk, spolehlivé součástky v solidní konstrukci, a tak jedinou kritickou výtkou je doporučení nespoléhat se na žhnoucí červenou diodu. Přes evidentně slábnoucí signál baterie, projevující se zkresleným zvukem ozvěn, svítí dioda téměř neměnně čerstvě. Raději použijte adaptér.

Info:
Klasická analogová krabička s klasickým zvukem zpoždění, bez ovlivnění kytarového tónu v režimu bypass. Cena je 1499 Kč.

Plus:
příjemný, postupně „stárnoucí“ zvuk opakujících se vzorků
true bypass

Mínus:
při bateriovém provozu se nespoléhat na svit diody jako indikaci „umírající“ baterie


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Vstupní/výstupní impedance 1 MΩ/1 kΩ
Spotřeba 40 mA  
Napájení 9 V
Rozměry 118 x 68 x 50 mm
Hmotnost 200 g


www:
www.jhs.co.uk/kinsmanpedals.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Kinsman-Analogue-Delay-analogova-krabicka-s-klasickym-zvukem-zpozdeni~21~leden~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.