přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

klávesyKetron SD9 PRO Live Station - arranger & player

18.01. | Autor: Bohuslav Bob Zika | sekce: pro muzikanty - testy
V jednom z dřívějších čísel Muzikusu jste si mohli přečíst test aranžéru a playeru Ketron SD7.  Od té doby uběhl přibližně jeden rok a na český trh dorazila avizovaná novinka firmy Ketron SD9 PRO Live Station. Protože Česká republika patřila mezi jedny z prvních zemí v Evropě, ke kterým tento model doputoval, domluvil jsem se s českým distributorem na zapůjčení této novinky. Co nového nám tento model přináší, si řekneme právě v dnešním testu.

První pohled na nástroj
SD devítka vás na první pohled zaujme svojí klaviaturou. K dispozici má celkem sedmdesát šest polo vyvažovaných kláves. Pokud bych se na rozsah podíval z pohledu klavíristy, bylo by to kontra E až čtyřčárkované g. Přesto že má nástroj tento rozsah, jeho délka se zmenšila o šest a půl centimetrů. Do hloubky ale nástroj narostl o jeden a na výšku o dva centimetry. Říkáte si, jak je to možné? Odpověď je jednoduchá. Porovnáme-li oba nástroje, zjistíme, že SD9 nemá reproduktory. Do těchto míst firemní designéři přestěhovali některé prvky, které měl model SD7 umístěny vedle klaviatury. Na pravé straně to byly tři USB vstupy a na levé joystick. Právě ten nahradila dvě klasická kolečka (pitch a modulation). Firma se tak vrátila k původní variantě s kolečky.

Ketron SD9 PRO Live Station - arranger & player


Displej nástroje zůstal stejný. Rozmístění i počet táhel a tlačítek je rovněž totožný. Drobnou změnu jsem zaznamenal pouze z pohledu hráče na levé straně nástroje. Zde bylo v první řadě nahrazeno tlačítko Live SFX za Filter. Ve druhé řadě Double za Keyboard Control a ve třetí RAM Sound za Launch Pad.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ketron-SD9-PRO-Live-Station-arranger-player~18~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.