přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKeeley Vibe-O-Verb - kytarový reverb

1.3.2017 | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Keeley Vibe-O-Verb - kytarový reverb

Od amerického výrobce luxusnějších kytarových krabiček tady máme jeden kousek, a to Vibe-O-Verb. Jak již název napovídá, jedná se o reverb a bude k tomu ještě něco navíc. Krabička má kromě povinného footswitche čtyři potenciometry a třípolohový přepínač. Pravá dvojice potenciometrů ovládá reverb. Levá dvojice potenciometrů ovládá přidané modulační efekty. Nejprve pojďme na samostatný reverb.

Modulační efekty jsem dal na 0, takže zůstal jen čistý „hall“. První potenciometr Decay ovládá délku dozvuku, od velmi krátkého, až po docela dlouhý. Zvuk je příjemný, dalo by se říct vintage. Úplně na maximu už se mi to nelíbilo a úplně krátký bych si také nenastavil. Rozumný rozsah je cca mezi 9. a 15. hodinou. Druhý potenciometr reverbu je Blend, tedy mix. Firma se chlubí, že ten Blend je upgradovaný a že to je nová vlastnost. Takže úplně doleva slyšíme jen čistou kytaru a zcela doprava jen efekt reverbu, bez zvuku původní kytary. Zajímavé. Jenže jak ubírám zvuk kytary a přidávám reverb, zvuk o něco slábne. Hlasitostní skok směrem dolů je zaznamenatelný a je o to větší, čím víc je potenciometr doprava. Chtělo by to pátý potenciometr - volume. Pokud budete mít krabičku v klasickém sériovém zapojení, musíte potenciometr Blend nastavit s ohledem k tomu. Je tu ale samozřejmě možnost dát krabičku do paralelní smyčky zesilovače, tam bude nastavení jiné.

OK, pojďme se podívat na modulační funkce. Máme tady třípolohový přepínač a k tomu příslušné popisky: Harmonic, Vibrato, Phaser. Dále potenciometr Depth a Rate. Páčkou vybereme efekt a potenciometry upravíme hloubku prokreslení a rychlost modulace. Názvy těch efektů jsou spíše pro navození „pocitu“. Vibrato zní tak trochu, jako když je k reverbu přidán chorus, Phaser nezní tak, jak bychom od phaseru asi očekávali a Harmonic je něco mezi Leslie a chorusem. Každý z těch tří efektů dělá trochu jinou modulaci a lze říct, že to jinak standardní reverb hezky oživí. A o to přece jde. Cena je 6255 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Decay, Blend, Depth, Rate
Třípolohový přepínač Harmonic, Vibrato, Phaser
True bypass ano
Rozměry 112 x 60 x 52 mm
Hmotnost cca 200 g
Napájení 9V zdroj
Spotřeba 65 mA


www:
robertkeeley.com/product/vibe_o_verb/

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Keeley-VibeOVerb-kytarovy-reverb~01~brezen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.