přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKeeley Electronics Fuzz Bender - vylepšená reinkarnace legendárních starých fuzzů Tone Bender

15.11. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Keeley Electronics Fuzz Bender - vylepšená reinkarnace legendárních starých fuzzů Tone Bender


Fuzz je určen pro milovníky starých zvuků, pro kytarové nadšence a experimentátory. Může se uplatnit i jako protiklad ke zvukům běžně využívaným v moderním popu, takže vedle elektronických bicích, nejmodernějších klávesových zvuků a samlů se najednou v mezihře ozve „příšerný“ zvuk fuzzu ...

Podobně to používá např. zpěvačka a kytaristka St. Vincent (vlastním jménem Anne Erin Clark). Doporučuji shlédnout nějaký live koncert. Kromě toho, že se to dá poslouchat, se na to i hezky dívá. Tolik na úvod a teď k jádru fuzzu.
První FUZZ, ve kterém byly použity tři tranzistory a který se jmenoval Tone Bender spatřil světlo světa v roce 1965. Byl to fuzz od firmy Sola Sound - Tone Bender MK1 (MKI).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Keeley-Electronics-Fuzz-Bender-vylepsena-reinkarnace-legendarnich-starych-fuzzu-Tone-Bender~15~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.