přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKeeley Caverns V2 - vylepšení původní verze pedálu

14.01. | Autor: Jan Sládek | sekce: pro muzikanty - testy

Keeley Caverns V2 - vylepšení původní verze pedálu


Jak vylepšit velmi dobré?

Robert Keeley učinil zajímavý krok. Inovativnost, kterou jsou jeho výrobky právem známé, napřel místo do neznámých vod do svého již vyvinutého produktu. Když jsem krabičku s efektem, jehož první verzi jsem v Muzikusu velmi kladně recenzoval před nějakou dobou, otevíral, sám jsem nevěděl, co vlastně čekat...

Keeley Caverns V2 je tedy novou verzí již prodávaného efektu. Základ zůstává stejný - chytrá kombinace delaye a reverbu. Oba dva efekty by dle mého obstály jako samostatné jednotky, ale to by právě ztratilo kouzlo jedné krabičky, která řeší váš dozvuk. Delay je předřazen reverbu a lze obě „poloviny“ efektu používat nezávisle.

Efekt filosofie, filosofie efektu
Omezením, které je nejspíše vynuceno filozofií pedálu - tedy kompaktní řešení -, je jen jedno nastavení pro delay a reverb. Takže z nekonečných možností můžete vybrat vlastně jenom dvě a ty kombinovat. Tohle ovšem mohou mnozí uvítat s tím, že to prostě nastaví, a je to, žádné další tanečky okolo. Anebo, a to by oslovilo mě, to mít doma na nahrávání, kdy si v klidu nastavím kombinace pro daný song. Dodávám, že pro mne jsou moc hezké kombinace obojího efektu, přijde mi, že k sobě obě barvy krásně zapadají a že je to velké plus tohoto pedálu.
Tohle omezení platí i pro původní pedál a nebylo prolomeno. Co bylo změněno, je design, ale to ponechám na každém z vás, jak se vám bude libit. Je ale radikálně odlišný. Odlišná je ale především velikost. Zatímco jednička byla velikostí spíše blíže „bossákům“, tohle už je blíž „strymoňákům“. Pro mne bylo kouzlo jedničky právě v ušetřeném místě v pedalboardu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Keeley-Caverns-V2-vylepseni-puvodni-verze-pedalu~14~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.