přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraKala U-Bass Solid Body - pětistrunné ukulele

27.05. | Autor: Mirek Sebera | sekce: pro muzikanty - testy

Kala U-Bass Solid Body - pětistrunné ukulele


V poslední době prožívá svůj boom použití ukulele, a to napříč všemi hudebními žánry. Zvláště v takzvané nezávislé nonkonformní hudbě, které jsou plná mainstreamová rádia a které osobně říkám hudba pro hipstery, nesmí ukulele nebo guitalele (jakási minikytara) chybět. V dobách, kdy existuje nástroj zvaný bendžolele, a kdy ani celý orchestr složený z hráčů na ukulele není považován za obskurní, nepřekvapí existence ukulele pro basisty.

Není to žádná převratná novinka. Akustická ukulele se čtyřmi basovými strunami jsou používána již léta. Tradiční výrobce těchto nástrojů Kala přinesl loni na trh elektrifikovanou verzi pětistrunného basového ukulele. Jaké je a jak se na ně hraje?
Testovaný nástroj dorazil zabalen nejen v kartonové krabici, ale i ve slušivém měkkém, polstrovaném pouzdru s praktickými uchy k nošení na zádech. Po vybalení na mě vykoukl nástroj, kterému jsem soukromě začal říkat basulele, a vy mu můžete říkat stejně. Přestože jsem si název dosud nenechal patentovat.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Kala-UBass-Solid-Body-petistrunne-ukulele~27~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.