přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKala Journeyman Acoustic-Electric U-Bass - kontrabasové ukulele

06.07. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Kala Journeyman Acoustic-Electric U-Bass - kontrabasové ukulele


Celé tohle basové ukulele je vyrobeno (v Číně) z mahagonu, ale není to masiv (masiv by stál dvakrít tolik). Hmatník je z černého ořechu, má velký rádius, není tedy plochý. Pražce jsou ze slitiny niklu a stříbra, je jich 16.

Opracování konců pražců není moc precizně provedeno, jsou na koncích ostré a škrábou do ruky. To se dá jemným pilníkem snadno upravit. Překvapilo mně to, u nástroje této cenové kategorie bych přece jen očekával lépe opracované pražce.

Struny a ladění
Všechna basová ukulele, která jsem dosud v obcodech viděl, měla vždy struny umělohmotné, co vypadají jako tlusté a lesklé nudle (bílé, šedé nebo černé). Ale na tomhle U-Bass jsou jiné. Ladění je EADG (jako na standardní baskytaře). Na hlavě s „rozjetou žábou“ je černá polootevřená ladicí mechanika. Šnek je zakrytý, ale ozubená kolečka jsou nezakrytá a také černá, vypadá to docela hezky.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Kala-Journeyman-AcousticElectric-UBass-kontrabasove-ukulele~06~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.