přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukKHDK Abyss - efekt pro baskytaru

26.01. | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

KHDK Abyss - efekt pro baskytaru

Mladá firma KHDK přináší vedle své řady kresličů pro kytaristy i overdrive pro baskytaru. Tento produkt rozhodně nemusí sloužit jen jako brutální kreslič, ale může najít použití i jako šikovný a užitečný pre-amp.

Vlivem letního kalupu a dovolené jsem se k testu této krabičky nějak nemohl dokopat. Trochu jsem přemýšlel, o čem vlastně budu psát, když sám overdrive na baskytaru nepoužívám. Z redakce jsem záhy dostal výzvu k odevzdání testovaného efektu, takže jsem se do toho radši rychle pustil.

Popis
Design efektu, tedy v našem žargonu lépe řečeno „střev“ této krabičky, má na svědomí velmi šikovný český konstruktér Antonín Salva, který si díky svým efektům vybudoval velmi dobré celosvětové renomé. Sama krabička je ručně vyráběná v USA, ale celá koncepce vznikla díky zlatým českým ručičkám a zkušenostem kytarové legendy Kirka Hammetta. O této spolupráci najdete podrobné informace nejen na internetu, ale také v některých minulých číslech Muzikusu.
Krabička má celkem strohé provedení, ale barva s grafikou a použitými knoflíky jí dávají líbivý nádech. Naleznete zde čtyři potenciometry, ty horní dva ovládají zkreslený kanál. Levým potenciometrem Gain nastavujete míru zkreslení a pravým Dirty úroveň ve výsledném mixu. Spodní dva knoflíky ovládají čistý signál. Můžete si nastavit hlasitost čistého signálu potenciometrem Clean a úroveň výšek pomocí knoflíku Treble. Uprostřed mezi potenciometry je páčkový přepínač pro výběr úrovně celkového zkreslení Lo/Hi. Na krabičce logicky nechybí konektory pro vstup a výstup, zástrčka pro devítivoltový adaptér a nožní spínač. Krabičku je možné napájet i devítivoltovou baterií. Výrobce přikládá i praktický sametový pytlík, abyste Abyss nepoškrábali. Nejprve mě trochu zmátlo promo video, kde jsem díky baskytaristovi s maskou nabyl dojmu, že jde o efekt výhradně pro brutální odnože metalu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/KHDK-Abyss-efekt-pro-baskytaru~26~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.