přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraJolana Diamant podruhé - historický test

17.12.2007 | Autor: Jiří Křivka | sekce: pro muzikanty - testy

Jolana Diamant

Jolana Diamant

V předchozím testu kytary Jolana Diamant (Muzikus 12/2006) jsem využil možnosti srovnání verze s výrobním číslem 6760 a modelu z první série, na který jsem hrál v roce 1979. Obě kytary měly hnědou barvu, ale jinak nebyly zdaleka identické. Pátral jsem na webu a podařilo se mi najít pro změnu černou krasavici s třímístným výrobním číslem.
Proti dříve testovanému modelu má tento nástroj silnější krk. U korpusu dosahuje tloušťky 25 mm, u hlavy 20 mm a jeho profil bych označil za široké V. Krk je slepený ze tří podélných kusů dřeva a spoje jsou vidět. Střední část krku trochu vystupuje na povrch. Další odlišností je kryt šroubu výztuhy z třívrstvého plastu, z jakého je vyroben pickguard. Horní černá vrstva krytu je stářím popraskaná a bez nápisu (kytara z „nulté" série nese na krytu logo výrobce). Kryt má tři zrezivělé vruty. Přední rolna pro zavěšení kytary na řemen je hliníková. Pickguard je zkroucený a rámeček prvního snímače je rovněž popraskaný, což s dokonale rezavými šrouby kytaře přidává na hodnotě. Stačí se podívat, kolik stojí Les Pauly z Custom Shopu s touto povrchovou úpravou. Korpus testovaného Diamanta je velice zachovalý a má nejmenší tloušťku 39 mm. Nahoře je mírně vyklenutý. Slyšel jsem, že u prvních sérií byly korpusy Diamantů silnější, ale neměl jsem možnost tento fakt potvrdit. Zajímavostí kytary je lak na lemování hlavy, zažloutlý až do barvy francouzské hořčice. Efekt končí u pražcového sedla, na krku je lak naopak téměř čirý a kolem korpusu má světle krémový odstín. Materiál hmatníku je výrazně tmavší než u předchozího testovaného modelu. Mechaniky se odlišují černými hřídelkami a kryty s vylisovaným písmenem J, zatímco hnědý model má mechaniky se silnějšími tyčkami a bez vylisovaných písmen. Jedinou věcí, která na kytaře evidentně není původní, jsou miniaturní potenciometry, viditelné po sejmutí zadního krytu. Kondenzátory u potenciometrů mají kapacitu 33 nF a 680 pF. Zvuk obou testovaných kytar jsem přímo neporovnával, ale u černého Diamanta se mi zdá tón barevnější, zřejmě vlivem podstatně silnějšího krku. Výrobní číslo kytary je 646. Na závěr bych rád dodal, že po dopsání testu jsem se nakonec rozhodl kytaru modifikovat a vyměnit snímače i přepínač, což nástroji rozhodně prospělo.?

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Jolana-Diamant-podruhe-historicky-test~17~prosinec~2007/

Komentáře

celkový počet: 3

alien  dotaz
redakce  Re: dotaz
daflik  nabídka

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.