muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJim Dunlop Cry Baby Classic

30.10.2004 | Autor: Roman Helcl | sekce: pro muzikanty - testy

Jim Dunlop Cry Baby Classic

Jim Dunlop Cry Baby Classic

Tlak trhu zřejmě donutil firmu Jim Dunlop, aby obnovila výrobu "starých" indukčních tlumivek. A tak společnost nyní opět osazuje své nejnovější modely, které nesou název Cry Baby Classic, "původními" součástkami. Tento krok však není v poslední době na trhu s hudebními nástroji ničím výjimečným. Například firma Fender začala koncem devadesátých let dávat do svých aparátů reproduktory obnovené legendární firmy Jensen. Společnost Ibanez zase letos přišla na trh s původní verzí overdrivu Tube Screamer TS 808, jehož součástí je i dlouhá léta nevyráběný japonský čip JRC4558.
Cry Baby je zřejmě nejpoužívanější kvákadlo na trhu. Buddy Guy, Slash, Mike McCready, Ben Harper, Tom Morello či Kirk Hammett, to je jen zlomek kytaristů, kteří mají Cry Baby ve svém pedalboardu již nějakou dobu. Jeho vzhled se přitom za ta léta vůbec nezměnil.
Konstrukce Cry Baby je stále velmi pevná, takže můžete na efekt dupat těžkou botou a jemu to nic neudělá. Na rozdíl od starších typů kvákadla však již nemusíte při výměně baterie sundávat celý spodní panel. Baterku lze totiž snadno vyměnit otevřením malého umělohmotného pouzdra, umístěného zespodu. Kvákadlo lze napájet i značkovým adaptérem.
Efekt se zapíná klasicky, tedy silným sešlápnutím spínače, který je umístěn v přední části efektu. Sepnutí je tiché bez nežádoucích lupanců. Přestože se dá s mírou kváknutí pracovat, nechal jsem tovární nastavení; a abych mohl lépe zvuk popsat, porovnával jsem jej s kvákadlem Vox V847.
Kvákadlo Cry Baby mělo asi o půl centimetru kratší zdvih než Vox. Frekvenční nastavení bylo také dost rozdílné. Průběh Voxe byl plynulý od basů až po výšky. Cry Baby však zůstávalo déle v basech a pak jakoby rychle přešlo přes střední frekvence rovnou do výšek. Toto nastavení umocnilo kváknutí tak, že jeho "úúwah" bylo razantnější (více připomínalo žabí kváknutí). Abych se přiznal, nedokážu zhodnotit, které z kvákadel mne oslovilo více, navíc když během hry s kapelou nebyly výše zmíněné rozdíly až tak patrné. Zde již záleží jen na vkusu každého kytaristy.
Každopádně Cry Baby je klasické kvákadlo, které zní stále stejně dobře, i když používáte nejrůznější kytary a snímače. Všem jej mohu jen doporučit. Jeho cena je 5990 Kč.


Psáno pro: časopis Muzikus 2004/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Jim-Dunlop-Cry-Baby-Classic~30~rijen~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.