přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraJ.RAD Rockaway Archer - kytarová krabička nejvyšší kvality

18.02. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

J.RAD Rockaway Archer


Overdrive Rockaway Archer od americké firmy J. Rockett Audio Designs je klenot mezi krabičkami typu overdrive. Dobře si vzpomínám, jaké minimalistické ovládání měl můj první opravdický overdrive Boss OD–1. Měl jen Volume a Drive, žádná tónová clona apod. To bylo cca před třiceti lety.

Docela mě štvalo, že se zvuk nedá přímo na krabičce nijak korekčně upravit. A přesně tuhle možnost doplnili inženýři od J.RAD do svého Rockaway Archeru. Vzali klasický overdrive a nacpali to do jedné krabice s aktivním šestipásmovým ekvalizérem, takže si můžeme zvuk „nakroutit“ naprosto dle libosti, podle toho, na jaký aparát budeme hrát. Celou myšlenku posvětil americký kytarista Steve Stevens (hrál například s Billym Idolem, pracoval pro Michaela Jacksona...), pro kterého to vlastně vyrobili. Musím říct, že mě to ihned velmi zaujalo, protože taková krabička mi moc chybí. Většinou mají efekty typu overdrive jen ořezávač výšek a případně (ty lepší) i přidávání hlubších frekvencí. Ale takovýhle ekvalizér, to je úplně jiné kafe. Rozsah ekvalizace jednotlivých pásem je ±18 dB, což je docela dost. Velmi výrazně to mění zabarvení zvuku. Jednotlivá pásma jsou: 3,2 kHz, 1,6 kHz, 800 Hz, 400 Hz, 200 Hz a 100 Hz. Z toho je patrné, že využití bude především pro elektrickou kytaru, protože tato pásma jsou pro elektrikou kytaru opravdu důležitá.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/JRAD-Rockaway-Archer~18~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.