přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraJHS Pedals Twin Twelve V2 - druhá verze kytarového efektu

29.6.2018 | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

JHS Pedals Twin Twelve V2 - druhá verze kytarového efektu


Já vím... Nad efekty JHS jsem se v historii Muzikusu rozplýval na jeho stránkách už několikrát. Věřte, že se vždy snažím být v testování objektivní, ale výrobky Joshe Scotta mě pokaždé a znovu prostě dostaly. Slibuju, že během psaní si sem a tam střelím facku, abych se vzpamatoval. Upřímně ale... Jsem fakt rád, že test Twin Twelva poslali z redakce právě mně...

Ve Spojených státech v šedesátých letech, a to konkrétně v letech 1963-1967, jste v katalogu Sears mezi oblečením a domácími potřebami mohli najít nabídku nástrojové aparatury společnosti Silvertone, a to jejich model 1484 Twin Twelve. Jednalo se o dnes těžko představitelný - studentský - model, šedesátiwatový zesilovač s boxem se dvěma dvanáctkami, osazeným elektronkami 6L6, tremolem a reverbem. I Zvukově trochu připomínal Fenderův Bassman. Pro snadnější transport jste na konci produkce zesilovač mohli uložit ve spodní části boxu. Největšími osobnostmi, které Twin Twelve proslavili, byl Jack White a Jeff Beck. A labužníkům nabízí Scott charakter Silvertonu v jednom kompaktním vyladěném pedálu, který můžeme šoupnout, a o tom si ještě povíme, na čestné místo do svého pedalboardu.
Šasi je klasické JHS, vstup zprava, výstup nalevo, efekt můžeme nastavit ovládacími prvky Volume a Drive, korekce potenciometry Bass a Treble. Efekt nabízí dva mody zvuku: Clean a Dirt, které mezi sebou přepneme páčkovým přepínačem, nebo dokonce externím switchem, pro jehož připojení můžeme využít třetí ještě nejmenovaný vstup na pravé straně pedálu. A to je rozdíl mezi dnes testovanou druhou verzí a první, která dva mody ještě neměla. LED dioda na pravé straně switche funguje rázem nejen jako signalizace stavu zapnutí, ale dává nám červenou a modrou barvou najevo, který mod jsme switchem zvolili. Vypíchl bych veledůležitou informaci, kterou je, že 9 V, kterými je pedál napájen, si interně převádí na 18 V, a to se jasně v superlativech odráží na headroomu, barvě a konkrétnosti.
Metaloví hudebníci můžou jít s klidným svědomím trénovat growling, protože zvukově se pohybujeme od jemného a opravdu barevného clean boostu někam po krásný teplý overdrive, trošku chlupatější a v pravém slova smyslu vintage. Ocenil bych jeho univerzálnost - i jen dvěma tónovými korekcemi nastavíme tlumený jazzový zvuk i Keefův barevný overdrive. Těžko někdo z nás může charakter zvuku porovnat se zvukem původního Silverstonu... Každopádně já nevím o pedálu s podobným zvukovým charakterem. Obzvlášť ve zkreslenějším modu zvuk získává na naprosté originalitě. Právě mod zkreslený mi přijde extra zajímavý. Psát o tom, že zvuk je barevný, sytý, tlustý a jde za rukou, je v případě celého JHS hloupé nošení dříví do lesa. Funguje v každém nastavení. I v extrémně nakreslené poloze se zvuk nijak výrazně neslévá a je funkční, „vintagově“ chraplavý a dostáváme se dokonce někam k zajímavému, a to nijak papírovému, pojetí fuzzu.
V záplavě zkreslovacích krabiček se dnes lehce ztratíme. Twin Twelve ale vyčnívá i z množství butikových efektů, které holt ale všechny hrají už dobře, jsou na vrcholu toho, co opravdu kvalitního dnešní dobří výrobci nabízejí, a všechny holt stojí už nějaký peníz. Možná, že je to jen mojí omezeností a nevědomostí, ale neznám nic, co se tomuto efektu podobá. Tak či onak, jedná se o špičkovou záležitost a nám se může prostě líbit, nebo ne. Předchozí větu berte jen jako konverzační obrat, protože to bychom museli být hluší nebo úplně blbí, abychom nepoznali, že máme tu čest s něčím, co se vymyká.
Před poslední větou si nafackuju zprava a zleva a stejně... i Twin Twelve mě jen utvrdil v přesvědčení, že efekty JHS jsou špička, tečka.

Info:
JHS Twin Twelve V2 je druhá verze kytarového efektu založeného na charakteru zesilovače Silverstone 1484, v této verzi navíc s možností přepnutí dvou zvukových charakteristik páčkovým přepínačem nebo externím footswitchem. Cena je 7573 Kč.

Plus:
s footswitchem dva efekty v jednom
zvuk, zvuk, zvuk...
budete se asi divit, ale cena

Mínus:
nic, nic, nic

Technická specifikace
typ efektu boost/overdrive
napájení baterií, nebo externím zdrojem 9 V/100 mA (interní převod napětí na 18 V)
true bypass ano
ovládání Volume, Tone, Bass, Treble, Clean, Dirt
konektory In, Out, Remote
rozměry 130 x 70 x 60 mm
hmotnost 270 g


Web
www.jhspedals.com/products/guitar-pedals/twintwelve/

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/JHS-Pedals-Twin-Twelve-V2-druha-verze-kytaroveho-efektu~29~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.