muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraJHS Pedals Summing Amp - zařízení, které umí spojit dva vstupní signály do jednoho

22.8.2019 | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

JHS Pedals Summing Amp - zařízení, které umí spojit dva vstupní signály do jednoho


Naše spanilá jízda drobnějším příslušenstvím JHS může v tomto čísle obratem ruky pokračovat dalším z jednodušších zařízení z portfolia JHS. Takového ryze praktického zařízení, u kterého si třeba můžeme představit, že než se do sortimentu kansaského výrobce Summing Amp dostal, prototyp už nějakou dobu fungoval na ponku Joshui Scotta pro bezproblémové spojení dvou signálů do jednoho.

Protože se na něj nešlape, o pedál jako takový úplně tak nejde, jakýkoli nožní spínač tu chybí. Krabička je bytelná, kovová, v černé matné barvě, opatřená bílým symbolem kalkulačky se zvýrazněným tlačítkem +. Z vrchní strany je umístěná červená LED dioda kontroly napájení a z boku jsou umístěné všechny konektory. Dva, které vedou signál dovnitř, a jeden ho vede ven. Ty doplňuje už jen konektor pro připojení napájení. A to nijak hladového, stačí klasických pedalboardových 9 V a 31 mA, ale napájet bateriemi tu nelze. Zapojení je tedy velice jednoduché, a navíc vyznačené bílými šipkami na vrchní straně krabičky.
Funkce Summing Ampu je v podstatě jednoduché spojení dvou mono signálů do jednoho opět mono na výstupu. Nadmíru důležité je poznamenat, že se jedná o pedál aktivní, o jehož provoz se starají trafa. A to pro nás v praktickém životě znamená, že signál bude kvalitní, silný, barevný a nic se nikde nebude kazit nějakým (nedejbože!) brumem.
Krabička vzhledem ke své, v dobrém slova smyslu, americké čistotě a jednoduchosti je precizně vyrobená a naprosto funkční. Její limity jsou jen ve fantazii, kterou máte při tvorbě zvuků ve svém pedalboardu. Napadlo vás třeba zapojit dva delaye paralelně? Tak aby se vám zpoždění sčítala, a ne aby jeden delay zpožďoval už delayovaný signál? Napadlo vás například, že byste chtěli zapnout fuzz a kompresor zároveň, a v sériovém zapojení prostě nelze dosáhnout dobrých výsledků?Ve chvíli, kdy začnete přemýšlet o svém zvuku v podobných souvislostech, dosáhnete bodu, kdy se chtě nechtě začnete shánět po zařízení, které nabízí funkci této na první pohled jednoduché černé krabičky. A ve chvíli, kdy jste se dostali do této fáze, nacházíte se už na úrovni, kdy oceníte jenom ta řešení, která nejsou jakkoli polovičatá. Vy už jste si totiž určitě ušli velký kus cesty a sami jste si vyzkoušeli, kudy opravdu cesta nevede. A to jsme opět u toho. Je to právě JHS Summing Amp. Cena je 2520 Kč.

Info
JHS Summing Amp je jednoduché kompaktní zařízení amerického výrobce, které umí spojit dva vstupní signály do jednoho mono signálu na výstupu. Zařízení je aktivní, pro zamezení vzniku nechtěného brumu apod. Vhodné je při řešení složitějšího zapojení pedalboardu, například při paralelním zapojení efektů.

Technická specifikace
vstupy 2x 6,3mm mono jack
výstup 1x 6,3mm mono jack
napájení 9 V (pouze adaptér)
spotřeba 31 mA
rozměry 95 x 47 x 35 mm

Web
http://www.jhspedals.com/

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/JHS-Pedals-Summing-Amp-zarizeni-ktere-umi-spojit-dva-vstupni-signaly-do-jednoho~22~srpen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.