muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraJHS Pedals Active A/B/Y Pedal - profesionální řešení pro rozdělení nástrojového signálu na dva

18.7.2019 | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

JHS Pedals Active A/B/Y Pedal - profesionální řešení pro rozdělení nástrojového signálu na dva


Stálí čtenáři asi už čekají, že se v aktuálním čísle budu rozplývat nad dalším výrobkem JHS. Budu. Je jím JHS aktivní pedál A/B/Y, který poslouží pro rozdělení signálu z nástroje na dvě samostatné cesty, tedy signál z jednoho vstupu můžeme odeslat do dvou výstupů, zvolit si jeden nebo druhý, nebo oba zároveň.
Všechny konektory (tři nesymetrické jacky a konektor pro 9V napájení) jsou z čelní strany pedálu, což je výhodné kvůli šetření místem v pedalboardu. Cestu signálu nám opticky znázorňují dvě LED diody u každého ze dvou (a to naprosto tichých) nožních přepínačů - kanál A červeně, B zeleně.
Takový pedál můžeme používat mnoha způsoby. Pojďme třeba kombinovat efektovaný signál s neefektovaným. Pojďme kombinovat dva různě efektované signály. Nehrajme přes ladičku, která nám kazí signál v řetězci. Pojďme posílat kytarový signál do kytarového aparátu a snímat ho adekvátním způsobem a signál přes synthové zvuky zvlášť. Pojďme používat dva aparáty a vytvořme barevný a plný zvuk. Tak originální, jaký ještě nikdo neslyšel! Tvořme zvuky úplně nové!
Test proběhl v relativně jednoduchém schématu: Fender Stratocaster a dva aparáty Victory Amps. Pro porovnání jsem výsledný zvuk porovnával s takřka čtyřikrát levnější obdobou jednoho velkého výrobce. A věřte, že bych opravdu velice rád zmínil, že i levný jednoduchý produkt může dobře posloužit...

JHS Pedals Active A/B/Y Pedal - profesionální řešení pro rozdělení nástrojového signálu na dva


Bohužel... V konkrétní konstelaci zapojení s levným produktem to bručelo tak, že porovnávat nějaké lehké zvukové nuance bylo nemožné. Zapojení JHS obsahuje trafa, takže brum vyřešila jen výměna za JHS. Je mi jasné, že elementálové nemuseli být nakloněni a může existovat 99 % situací, kdy by levnější měl třeba také bezproblémový provoz, ale... A z toho budou plynout i mé závěry.
JHS Active Pedal je profesionální výrobek určený pro profesionály. Pro hráče, kteří jsou ochotni si sice za kvalitu připlatit, dostávají ale nekompromisní řešení, na které je spoleh. Díky jeho konstrukci se můžete vyvarovat podobným potížím a můžete se více věnovat něčemu příjemnějšímu, než je řešení elektromagnetických fyzikálních jevů.

Info
JHS Pedals Active A/B/Y Pedal je profesionální řešení pro rozdělení nástrojového signálu na dva, umožňuje libovolně mezi nimi přepínat, nebo použít oba zároveň. Cena je 4060 Kč.

Plus
bezproblémový provoz díky obvodu s transformátory
naprosto tiché switche

Mínus
Pro někoho bude mínus určitě cena.
Fantazie k použití v balení chybí.

Technická specifikace
vstup 6,3mm mono jack
výstup 2x 6,3mm mono jack
napájení 9V adaptér, mínus uprostřed
odběr cca 100 mA
rozměry 115 x 65 x 51 mm

Web
https://www.jhspedals.com/

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/JHS-Pedals-Active-ABY-Pedal-profesionalni-reseni-pro-rozdeleni-nastrojoveho-signalu-na-dva~18~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.