přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJ. Rockett Audio Designs Mr. Moto - tremolo s prostorem

07.03. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

J. Rockett Audio Designs Mr. Moto - tremolo s prostorem


Dlouhá léta bylo u pastiček jasný: Když se řeklo standardní velikost, šlo o Boss. Ale to už neplatí. Maličké efekty to válcují pěkně zostra a dnešní standard začíná být o dost menší.

... a jako proč?

Výrobce v manuálu říká, že Mr. Moto má v sobě všechno to, co bychom rádi ve svém kombu měli. Tremolo a reverb. A víte co? Tenhle popis mě baví. Říká úplně vše. Protože je fakt, že tuhle dvojici efektů najdeme u velkého množství klasických kousků, namátkou: Ampeg Rocket, Vox AC30, Fender Deluxe Reverb, Bogner Duende, Marshall, Peavey Delta Blues a spousta dalších.

... a velikost je jaká?

Tak ta je standardní. Bráno podle dnešních měřítek. Krabička je sympaticky těžká, žádná muší váha. Šroubky uchycení dna jsou z boku. Všechny samice jsou na horní straně: vstup, výstup i napájení. Ovládací knoflíky mají tvar „kuří hlava“, jsou malé a jdou příjemně ztuha. Mají tendenci klouzat, je nutný silný stisk.

... a nastavení?
Můžeme si určit, zda bude hrát jen jeden libovolný efekt, nebo oba současně. Škoda, že tremolo nastavují hned tři poťáky, ale reverb jen jeden. Vím, má to být jako na kombu (a nadržuji reverbu), ale stejně...
U tremola určujeme hloubku a rychlost průběhu. Parádní je možnost nastavení tvaru jeho průběhu od hladkého sinusu po ostrou břitvu. Tenhle třetí knoflík umí se zvukem vyčarovat divy.
Reverb je tu za popelku, nastavuje se jediným potenciometrem. Ale ono to bohatě stačí!

... a hrajeme jak?

... no parádně! První musím pochválit reverb. Je tu skutečný nádech analogu, zvuk je měkký, ale nikoliv rozplizlý, barevný, muzikální. A hlavně je inspirativní; je radost na něj hrát. Nevím, jak to hoši udělali, ale tohle je jeden z těch reverbů, který píchnete mezi kytaru a kombo, necháte zapnutý a jenom tak si hrajete. Hodinu, dvě... Umí být nenápadný nebo naopak, podle potřeby. Nevadí, že chybí ještě jeden ovladač pro detailnější nastavení. Baví mě, tak jak je.

J. Rockett Audio Designs Mr. Moto - tremolo s prostorem


Tremolo má podobnou barvu zvuku jako reverb. Tedy bezvadnou. Nastavení hloubky a rychlosti pracují dle očekávání. Ve všech polohách je zvuk využitelný. A hlavně přirozený čistý. Skvěle využitelné je nastavení tvaru průběhu (sinus - obdélník). Mě nejvíc bavil sinus, ale obdélník nezatracuji, šlo jej dost dobře použít v určitých pasážích; záleží jen na písničce, o co si sama řekne.
Krabička hraje dobře na čistou i zkreslenou kytaru. Nakreslený zvuk s tremolem zněl fakt hustě strašidelně.
Škoda, že chybí tap tempo, možnost naklepání rychlosti u tremola je dobrá věc. Ale jasně, život se dá zvládnout i tak. Rychlost tremola signalizuje blikání LED diody. To je dost divoká záležitost, při rychlejších nastavení bliká jak šílená a - alespoň na mě - to působilo dost otravně. Kousek poloprůhledné lepenky vše vyřešil.

... a co na závěr?
Oba efekty znějí skvěle samostatně i dohromady. Kdo tremolo nemusí, vystačí si s reverbem. A naopak. Manuál je vytištěný na kartičce velikosti navštívenky. A ono to stačí. Kdo má rád analogový, měkký zvuk, ten právě teď parkuje na správném fleku.

Info
J. Rockett Pedals Mr. Moto je efekt kombinující tremolo a reverb. Cena je 6412 Kč.

Plus
koncepce, nápad
zvukové možnosti
reverb!
made In USA
kdo nemusí tremolo, má reverb

Mínus

nejede na baterii
chybí tap tempo
neuvedena technická specifikace
hekticky blikající LED dioda

Technická specifikace
true bypass ano
napájení baterií nelze, pouze 9V adaptérem (není v ceně)
rozměry 11 x 6 x 5 cm
hmotnost 0,45 kg


Nevím jak vy, ale já tremolo nikdy moc nemusel. Vždycky mi spíš přišlo, že zlobí aparát, než že bych o něco podobného stál dobrovolně. Jenže pak jsem se k němu proposlouchal skrz Billy Gibbonse, Joea Bonamassu a Johna Mayera, a zjistil, že na něm něco je. Určitě to není efekt, který by se dal používat nějak zhusta. Může být tak na jednu dvě písničky. Ale umí dodat takovou příjemnou, neopakovatelnou náladu. Je to taková „efektová purpura“. Ta se taky nemůže zapalovat každý den. Ale když ji člověk použije, hned je kouzlo nadosah.

Určitě jste postřehli, že styl názvů kapitol jsem opajcnul od Jana Pelce. Jeho knížky jsou skvělé, za redakci určitě doporučujeme alespoň kultovní ...a bude hůř.

Web
https://rockettpedals.com/product/mr-moto-tremolo/

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/J-Rockett-Audio-Designs-Mr-Moto-tremolo-s-prostorem~07~brezen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.