muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraIbanez RGD61ALA - elektrická kytara typu RG se dvěma aktivními humbuckery

16.07. | Autor: Luboš Malý | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez RGD61ALA - elektrická kytara typu RG se dvěma aktivními humbuckery


Japonskou značku Ibanez určitě nemusím kytaristům představovat. Díky své kvalitě, designu, šířkou sortimentu a revolučním inovacím se dostala na světovou špičku vedle takových legend, jako je Gibson a Fender. Když mi kurýrní služba přivezla obrovskou krabici, tak jsem ještě jeden den počkal, abych vychutnal překvapení, které mi novinka přichystala.

Trochu historie
Společnost Hoshino Gakki vznikla v roce 1908 jako divize prodeje hudebních nástrojů řetězce knihkupectví Hoshino Shoten. Majitel Hoshino Gakki se v roce 1935 rozhodl pro výrobu akustických kytar ve španělském stylu, nejprve používal značku Ibanez Salvador na počest španělského houslaře Salvadora Ibáñeze a později jednoduše Ibanez. Moderní dobu kytar Ibanez datujeme od roku 1957. Katalogy Ibanez z konce 50. a 60. let ukazují kytary s divokými designy a vlastní továrnu Tama založenou v roce 1962. Poté, co továrna Tama přestala v roce 1966 kytary vyrábět , Hoshino Gakki použil kytarové továrny Teisco a FujiGen Gakki. V šedesátých letech kopírovali japonští výrobci kytar hlavně americké návrhy kytar a objevují se kopie značek Gibson, Fender a Rickenbacker pod značkou Ibanez. To mělo za následek tzv. soudní období.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-RGD61ALA-elektricka-kytara-typu-RG-se-dvema-aktivnimi-humbuckery~16~cervenec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.