přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraIbanez RC520 CA - elektrická kytara ze série Roadcore

23.12. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy
Kytary Ibanez „vyrábí“ firma Hoshino Gakki sídlící v Japonsku. Uvozovky u slova „vyrábí“ jsou záměrně, protože byť tahle firma sídlí v Japonsku, kytary Ibanez se vyrábějí i v dalších asijských státech.

Firma Hoshino Gakki vznikla v roce 1908. Název Ibanez vznikal tak, že japonská firma nejprve od roku 1929 dovážela do Japonska španělské kytary Salvador Ibanez. V roce 1933 začala s vlastní výrobou akustických kytar s názvem Ibanez Salvador, kterýžto později zjednodušila na Ibanez. Moderní éra kytar Ibanez začíná v roce 1957 v továrnách Suzuki, Guyatone a Tama. V letech 1969-1970 se začínají kytary Ibanez vyrábět v továrně FujiGen Gakki Guitar Factory. A začínají ve velkém kopírovat americké typy elektrických kytar. Kytary Ibanez se postupně vyráběly v Japonsku, Číně, Koreji, v USA a v současné době nejvíc v Indonésii. Ibanez jako první firma na světě vyráběla sériově sedmi- a osmistrunné kytary. V USA dnes již Ibanez nevyrábí. Takže ty nejdražší kytary se dnes vyrábějí v Japonsku, a to řada Ibanez J. Custom a Prestige. Řada Premium je již z Indonésie a další řady, jako RG, RGA atd., jsou vyráběny i v dalších zemích. Nejlepší vodítko jsou ceny, kdy je jasně patrné, kde začíná čínská výroba. Ibanez RC520 CA je z Indonésie a řadí se zhruba do poloviny cenového rozpětí „nejaponských“ kytar Ibanez (střed jsem si tak nějak ohodnotil na 15 000 Kč).

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-RC520-CA-elektricka-kytara-ze-serie-Roadcore~23~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.