muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraIbanez PA300E-NSL - elektroakustická kytara

28.12. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez PA300E-NSL - elektroakustická kytara


Japonská firma Ibanez má aktuálně ve své kolekci přibližně 80 akustických kytar, pak ukulele, bendža, mandolíny a akustické baskytary. Z této neuvěřitelně široké škály se mi dostala do ruky úžasná elektroakustická kytara Ibanez PA300E-NSL.

První, co bych chtěl vypíchnout, je, že je vyrobena v Číně. Jenže překvapivě kvalitně. Nekoná se žádné škrábání pražců do ruky, nikde netrčí žádné otřepy, vše je dokonale vyhlazeno, kytara má úžasný dohmat, skvělý zvuk, dobře ladí a ladění drží. Navíc je napěchována úžasnou elektronikou, kterou se může pochlubit málokterý model elektroakustické kytary. A použité materiály jsou kvalitní a některé až excelentní.

Popis
Přední deska je masiv z německého smrku. Žebrování je typu X-M. Přiznám se, že mi to nic moc neříká, asi je to systém, kterým jsou žebra vůči sobě navzájem poskládána. Masiv z německého smrku je poměrné světlé dřevo z hustými (tenkými lety). Kytara má po obvodu (vpředu i vzadu) zakulacený binding (lišty) z fládrovaného javoru. Na přední desce a kolem otvoru je purfling (vykládání) z nespecifikovaného dřeva. Na hlavě je logo Ibanez z pravé perleti.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-PA300ENSL-elektroakusticka-kytara~28~prosinec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.