muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraIbanez P3110 Promethean - malé baskytarové kombo

5.9.2013 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez P3110 Promethean - malé baskytarové kombo

Tento výrobek splňuje požadavky především basistů pohybujících se ve městě pomocí MHD. Toto malé, lehké kompaktní kombo nebude problém přepravovat i tímto způsobem. Myslím, že dobře poslouží i při jiných příležitostech nebo doma na cvičení. Samozřejmě v klubu bude stíhat jen s decentní partičkou, v hlasitějších projektech bude zřejmě potřebovat přizvučení. Ibanez P3110 Promethean nabízí i výstup pro externí box, tedy je zde možnost rozšíření a lze tak získat o něco hlasitější aparát. Design je velmi povedený, po vybalení z krabice mi hlavou prolétla myšlenka: „Jé... to chci.“ Ještě že poslední dobou umím své emoce kontrolovat.

Velikost a hmotnost komba je designována téměř na minimum, proto výrobce použil koaxiální reproduktor, zřejmě s neodymiovým magnetem.

Na panelu zesilovače nalezneme tyto ovládací prvky (začněme zleva): vedle vstupu nalezneme i diodu pro indikaci jeho přebuzení, následuje potenciometr pro Gain, další potenciometry jsou pro korekce, a to v pořadí výšky, středy, basy. Následuje potenciometr nesoucí popis Phat, který slouží k upřednostnění, nebo řekněme, naladění zesilovače více do basového, nebo naopak do výškového spektra. Dále je zde potenciometr pro Master Volume, spínač a kontrolka limitéru. Celý panel zakončuje vstup Aux a výstup pro sluchátka. Na zadním panelu zesilovače nalezneme síťový spínač, dále je zde přepínač sloužící pro zapnutí/vypnutí tweeteru. Nechybí ani výstup Canon DI s přepínačem pro Ground/Lift (tedy odpojení země). Výstup je doplněn i přepínačem pro korekci výstupního signálu (-20 dB). Mnoho hráčů uvítá výstup pro externí box, který je limitován minimem osmi ohmů. Připojením externího boxu dostane zesilovač čtyřohmové zatížení, tedy bude dávat větší výkon. Výrobce uvádí výkon tohoto zařízení 300-500 W. Rozumím tomu tak, že samotné kombo má 300 W, s externím boxem dá 500 W do 4 Ω. Praktická je nožka pro naklopení komba.

Ibanez P3110 Promethean produkuje příjemný, spíš „kulatý“ zvuk, s dobrou možností korekce. Věřím, že si najde spoustu uživatelů, kteří potřebují něco „do tramvaje“ a nebo domů na cvičení. Osobně si myslím, že celá řada Promethean od firmy Ibanez nabízí dobrý poměr ceny a toho, co za ni dostanete, to celé je podtrženo moderním, praktickým a osobitým designem.

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-P3110-Promethean-male-baskytarove-kombo~05~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.