přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraIbanez NTS - lampová reinkarnace legendárního kytarového overdrivu

04.08. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez NTS - lampová reinkarnace legendárního kytarového overdrivu


Ibanez Nu Tube Screamer je vůbec první kytarový efekt, u kterého výrobce integruje obvod Nutube. Ač je testovaný efekt od firmy Ibanez začnu od druhého japonského giganta. Od Korgu.

Nutube je totiž revoluční elektronka, vyvinutá ve spolupráci společností Korg Inc. a Noritake Itron Corp. Fumio Mieda, což jsou designeři mnoha raných výrobků Korg. Společně postavili stovky vzorků a postupně zdokonalili NuTube - v podstatě do integrovaného obvodu miniaturizovanou dvojitou triodu. S typicky bohatým, hřejivým a přebuditelným zvukovým charakterem, dynamikou a kompresí. A díky tomu prostě výborně funguje jako pre-amp zvukového signálu.
Mimo to jsme na zhruba třiceti procentech velikosti klasické elektronky, na dvou procentech spotřeby elektrické energie oproti běžné elektronce. A to nám v neposlední řadě umožní zařízení napájet baterií. Protože NuTube využívá technologii vakuového fluorescenčního displeje VFD, má extrémně nízkou spotřebu energie a výsledkem je také velmi nízké napětí. Díky tomu životnost takové elektronky NuTube tak přesahuje 30 000 hodin. Devizou bude také velmi nízká mikrofoničnost a vysoká spolehlivost.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-NTS-lampova-reinkarnace-legendarniho-kytaroveho-overdrivu~04~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.