muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukIbanez FLMINI a TRMINI - japonské zmenšeniny starších, slavnějších, a hlavně větších bratříčků

22.09. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez FLMINI a TRMINI - japonské zmenšeniny starších, slavnějších, a hlavně větších bratříčků


Ibanez FLMINI a TRMINI - japonské zmenšeniny starších, slavnějších, a hlavně větších bratříčků


V dnešním testu se podíváme hned na dvě krabičky Ibanez. Flanger Mini a Tremolo Mini. Jsou to vlastně zmenšeniny větších, řekněme standardních krabiček. Hlavní rozdíl je tedy ve velikosti, a kvůli tomu odpadává možnost vložit do efektu 9V baterii.

Abych se přiznal, baterie již téměř nepoužívám, a když přeci jen, tak jedině do kvákadla (tam vydrží půl roku). Začnu krabičkou Ibanez Tremolo Mini.

TRMINI
Efekt tremolo je nejstarší kytarový efekt, který byl kdy vyroben a použit (viz https://www.premierguitar.com/articles/19777-a-brief-history-of-tremolo?page=2). Typ efektu tremolo se masově rozšířil až po roce 1955 díky aparátům Fender, kde byl tento efekt zabudován přímo v kombu Tremolux. Pak se tremola dávala i do dalších aparátů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-FLMINI-a-TRMINI-japonske-zmenseniny-starsich-slavnejsich-a-hlavne-vetsich-bratricku~22~zari~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.