přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraIbanez AZ2204-ICM - elektrická kytara prestižní řady AZ

04.10. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez AZ2204-ICM - elektrická kytara prestižní řady AZ


Krk ze staré školy v moderním těle

Testovaný kousek je vyvedený v krásné modré metalíze, což ve spojení s tmavým javorovým krkem vypadá nadmíru pohledně a elegantně.

Oční kontakt
Na první pohled je zřejmá inspirace ve Stratu. Hlava má klasický profil Ibanez se zakulacenou špičkou. Kytara se pyšní několika zvláštnostmi. Tou první je krk. Je pořádně bytelný, tloušťkou a profilem připomíná poctivý Telecaster. Druhou je spojení krku a těla. Zespodu kytary je patrný snížený profil patice, do které krk zapadá, všechny hrany jsou v tomto prostoru zaoblené. K tomu obloukovité vysoustružení mezi rohy. Když už jsem v jiných souvislostech zmiňoval Strat a Tele, zde se nabízí vzpomínka na Parker. Nejen, že to vypadá zajímavě, ale na první pohled je zřejmý snadný přístup k horním polohám.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-AZ2204ICM-elektricka-kytara-prestizni-rady-AZ~04~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.