muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraIbanez ATK 800-P - čtyřstrunná baskytara

27.9.2013 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

Ibanez ATK 800-P - čtyřstrunná baskytara


Ibanez opět sází na kvalitu! V tomto případě firma sáhla do šuplíku a začala opět stavět na dobrých základech řady baskytar ATK. Zdá se že pominula doba, kdy pro zákazníka byla hlavní, ukazatelem při pořizování nástroje především jejich cena. Levných, z řady nevybočujících, nástrojů je na trhu opravdu mnoho, výrobci si ale začínají pomalu uvědomovat, že se zajímavou cenou musejí nabídnout i kvalitu a ještě trochu navíc. Ibanez s řadou ATK vsadil na osvědčenou a stále vyhledávanou řadu basových kytar, která učarovala svým osobitým designem a zvukem. Tento nástroj nabízí perfektní hratelnost a zpracování, milé je i dodávané příslušenství v podobě „soft case“.  

Ibanez ATK 800-P - čtyřstrunná baskytara


Krk spolu s hmatníkem jsou vyrobené z javoru, krk je k tělu přišroubován. Tělo je z jasanu a má tzv. „otevřená léta“, což znamená, že póry, strukturu a nerovnosti dřeva můžeme v místě dřevních letokruhů díky speciální technologii a zpracování vnímat okem i dotykem. Krk a hmatník jsou ponechány v přírodní barvě javoru, tělo je v hnědém odstínu označovaném jako barva ořechu. Hlava nástroje je opatřená polepem ve stejném barevném provedení jako tělo nástroje. Dokonalý dojem vybraných dřev a jejich zpracování doplňuje chromovaný hardware.

Ibanez ATK 800-P - čtyřstrunná baskytara


Pro tuto řadu je typická velká kobylka, které má v sobě i otvor pro zadní snímač. Důvod této konstrukce je jednoduchý: takto konstruované kobylky mají lepší kontakt s nástrojem, tedy lepší sustain a pevnost zvuku. Ibanez na tomto modelu použil osvědčenou kombinaci snímačů pro tuto řadu, které nesou označení CAP Sonic Arch a CAP Double Humbucker, což bych volně přeložil jako noiseless single u krku a trojcívkový humbucker u kobyly. Na této baskytaře naleznete bez problémů zvuky jdoucí v duchu s nástroji Music Man a Fender Precision, bude záležet na tom, který ze snímačů upřednostníte.

Ibanez ATK 800-P - čtyřstrunná baskytara

Ibanez ATK 800-P - čtyřstrunná baskytara


Samozřejmě Ibanez ATK 800 není jen nástrojem dvou zvuků, označil bych ho spíš jako nástroj univerzální. Tato basička je dobrou volbou pro ty, kteří očekávají od nástroje dobrou hratelnost, kultivovaný design s možností zvukové barvy výše jmenovaných nástrojů.


www:
www.ibanez.co.jp

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Ibanez-ATK-800P-ctyrstrunna-baskytara~27~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.