muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýIK Multimedia iLine - sada kabelů

19.5.2014 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

IK Multimedia iLine - sada kabelů

Sada kabelů iLine od IK Multimedia

Známe to asi všichni. Když někam jedeme, musíme balit nejen ty potřebné kabely, ale bereme s sebou i nějaké pro případ „kdyby něco“. Takový komplet si budujeme každý sám a ustálí se až postupem času metodou pokus-omyl. Dát na trh sadu kabelů, které by měly zvládnout vše, co k audio potřebujeme, je tedy přinejmenším osvícený nápad. Prostě budeme mít od teď jedno pouzdro, ve kterém je vše, co můžeme potřebovat.

Označení „íčkem“, které evokuje Apple, je pouze propagační (íčka teď frčí), jde o normální audio kabely (mimochodem - konektor na Apple chybí). Sada pokrývá asi to nejběžnější, co můžeme potřebovat. Zastoupeny jsou malé a velké jacky a cinche. Osobně postrádám redukci z velkého jacku na malý, jinak mě toho na doplnění moc nenapadlo (ale nepochybuji, že audiofil uvede víc, třeba dvojžílu bez koncovek atd.). Úplně pak chybí cannony a malinkatý jack (2,5 mm), jejichž absence ale asi není žádný velký problém. Prodlužka na malý jack má nějakých půl metru, uvítal bych metry dva, aby měla nějaký význam. Jinak mají délky kabelů rozumné hodnoty.

Mechanické provedení působí solidním dojmem, pozlacené konektory to podtrhují. Izolace je příjemně tlustá, tak akorát, aby neztěžovala ohyb kabelu. Vše hraje, jak má, plná spokojenost.

Dobrý i nedobrý je přiložený obal, který je z příjemné černé látky. Nejde ale o kompaktní uzavíratelné pouzdro. Nedá se celé uzavřít, jen v rozích má čtverečky suchého zipu. Kabely je proto nutno smotat každý zvlášť a umístit do předpřipravených kapsiček. Ne vždy se mi napoprvé podařilo kablík smotat tak, aby se vešel. Ale hlavně tento systém vyžaduje pořádkumilovný přístup, tedy pokaždé smotat a uložit. „Laxněji“ založení jedinci, jimž více vyhovuje kabely zmuchlat, vtlačit do obalu a zatáhnout zip, budou chvíli bojovat. Buď to vzdají, obal vyhodí a kabely nacpou do nějakého pytlíku,aAnebo se polepší a zjistí, že to smotávání není tak špatné; zvlášť když od teď není potřeba pokaždé vyprošťovat kabely z nerozmotatelného klubka. Cena sady je 1290 Kč.

Technická specifikace:

Počet kabelů v sadě: 6x
Typ kabelů: audio, stíněné, zlacené konektory
Prodlužka: 3,5mm jack stereo samec  3,5mm jack stereo samice, 60 cm
Stereo aux: 3,5mm jack stereo samec  3,5mm stereo samec, 150 cm
Splitter 1: 3,5mm jack stereo samec  2x 3,5mm jack stereo samice
Splitter 2: 3,5mm jack stereo samec  2x 6,3mm jack stereo samice
Cinch na jack: 3,5mm jack stereo samec  2x RCA (cinch) mono samec.
Redukce: čtyřpólový jack samec 3,5 (mobily apod.)  3,5mm samice

www:
www.ikmultimedia.com/products/cat-view.php?C=cables

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/IK-Multimedia-iLine-sada-kabelu~19~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.