muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukIK Multimedia Z-Tone Buffer Boost/DI - Ferrari mezi DI boxy

06.02. | Autor: Pavel Marcel | sekce: pro muzikanty - testy

IK Multimedia Z-Tone Buffer Boost/DI - Ferrari mezi DI boxy


Italská firma IK Multimedia z krásné Modeny se před mnoha lety proslavila zejména svým výborným virtuálním aparátem AmpliTube a virtuálním samplerem SampleTank, který takticky dávala do bundlu k různým nahrávacím softwarům, zejména k ProTools. Časem přibyly i jiné, veskrze pěkné softwary, a jak se firmě dařilo, začala dělat i různá hardwarová udělátka - zvukovky, zesilovače, kontroléry a nyní také DI boxy.

Na stůl se mi dostala dvojice DI boxů Z-Tone, která míří rovnou do vyšší cenové skupiny, kde dominují hojně používané boxy Palmer a Radial. Zajímalo mě tedy, s čím revolučním přijdou IK Multimedia tentokrát, jestli to na zavedené značky bude stačit a jestli by se mi to pro nahrávání taky náhodou nehodilo.
Inu, hodilo. Box jde rovnou na komoru a na vstupu má namalovanou kytaru, aby bylo jasné, pro co je primárně určen. Vyrábí se ve dvou variantách, buď jako krabička do pedalboardu, nebo jako klasický (větší) DI box. Obě verze jsou aktivní, napájení probíhá buď pomocí fantomu, nebo 9V baterie. U krabičkové verze lze ještě napájet klasickým 9V adaptérem.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/IK-Multimedia-ZTone-Buffer-BoostDI-Ferrari-mezi-DI-boxy~06~unor~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.