muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukHughes & Kettner Black Spirit Floor 200 - podlahová verze oceněného zesilovače Black Spirit 200

17.01. | Autor: Marek Ciml | sekce: pro muzikanty - testy

Hughes & Kettner Black Spirit Floor 200 - podlahová verze oceněného zesilovače Black Spirit 200


Hughes and Kettner je německá firma, která vyvíjí a vyrábí kytarové zesilovače, jak lampové, tak nelampové, s velice osobitým zvukem i designem. Mám dojem, že je to v podstatě i vizionářská firma. Mimo jiné patřila mezi první, jestli nebyla snad úplně první, kdo vyvinul možnost ozvučení svých lampových zesilovačů bez mikrofonu - tedy začala implementovat zařízení s názvem Red Box, které sloužilo k připojení přímo do zvukařského pultu.

Posléze do svých zesilovačů začali montovat kytarové efekty, jako je chorus, flanger, phaser, tremolo, delay, reverb, noise gate, a přišli s přenosem nastavených zvuků na flashce. Ve své podstatě začali vyrábět komplexní zařízení, ke kterému jste téměř nic víc nepotřebovali. Poté začali přicházet lampové modely jako Tubemeister bez efektů a Grandmeister s efekty. Firma velice dobře věděla, nebo odhadla, kam se začne hudební a kytarový svět ubírat.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Hughes-Kettner-Black-Spirit-Floor-200-podlahova-verze-oceneneho-zesilovace-Black-Spirit-200~17~leden~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.