přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukHotone Wood a Gate - simulace akustické kytary a šumová brána

2.11.2016 | Autor: Milan Kopecký | sekce: pro muzikanty - testy

Hotone Wood a Gate - simulace akustické kytary a šumová brána


Hotone Gate a Wood
Máte pocit, že v krabici nic není. Jsou tak malé...


Dostal jsem možnost testovat kytarové krabičky Hotone. Slovo krabičky je skutečně na místě, jsou to totiž skutečně malé krabičky, které by asi leckterý kytarista s velkou botou rozšlápl. Ony se ale naštěstí tak rychle nenechají. Jde o simulátor akustické kytary a šumovou bránu.

Vzal jsem obě do práce, kde sdílím rozhlasové studio s jedním výtečným kytaristou. Jedno páteční odpoledne jsme si na ně posvítili.

Celkové pojetí

Vývojáři od Hotone jdou evidentně vlastní cestou a šetří materiálem. Takový pocit můžete mít, když rozděláte miniaturní krabici, ve které jsou ukryté efekty. Rozměry 74 x 44 x 44 mm hovoří za vše. To podstatné tam ale najdeme. Mohutný přepínač, potenciometry a signalizaci zapnutí. V krabici ale úplně chybí napájecí trafo, nutné použít vlastní, ideálně s možností volby hodnot napětí. Bateriový provoz není možný. Po chvíli používání jsme se shodli, že design krabiček je vážně neotřelý, zajímavý. Obě jsou kovové a působí celkem nerozbitným dojmem.

Simulátor akustické kytary - Wood

První na řadu vezměme simulátor akustické kytary. Zvuk kytary je příjemný, skutečně navozující pocit hry na akustickou kytaru, ovšem španělku to pochopitelně nenahradí. Držme se výrazu semiakustická kytara. Jistě oceníte možnost nastavení typu snímání kytary. Jsou hned tři s označením J, D, P.

Zvukové nejpřirozenější je volba D. Volba J je zvukově více basová, hutnější. Režim P se jeví jako nejméně vydařený, frekvenčně jakoby ořezaný.

Dále jsou k dispozici dva potenciometry - Volume a Body. Ovladač Body patrně simuluje vzdálenost mikrofonu od těla hrající kytary. Signálová síla efektu se nastavuje velkým otočným potenciometrem na vrcholu efektu. Tento potenciometr je při zapnuté funkci efektu podsvícen LED diodou.

Hotone Wood a Gate - simulace akustické kytary a šumová brána


Šumová brána - Gate

Výhodou je opět zajímavý design a možnost zapojení true byppas. I tento box postrádá napájecí trafo nebo provoz na devítivoltovou baterii (nebo jakoukoli jinou). Malé rozměry jsou pro šumovou bránu drobným handicapem, nedovedu si totiž představit, že by ji měl kytarista ve svém pedalboardu a trefoval se na ni svoji velkou rockerskou botou. Ovládání efektu je také otázkou - jedním potenciometrem se nastavují celkem čtyři parametry: Attack, Trashold, Decay a Release. Zvuk sám o sobě není špatný, ovšem cesta k němu přes ovládání je značně trnitá.

Shrnutí

Při vybalování efektů nabudete dojmu, že v krabičkách jsou větší vlašské ořechy. Krabičky jsou skutečně malé. Simulátor akustické kytary splnil naše očekávání a domnívám se, že to je výborný poměr ceny a výkonu, i co se týká ovládání. Šumová brána nedopadla z našeho pohledu nejlépe, nicméně třeba i ona si svého zákazníka najde.

Info:
Dva testované efekty firmy Hotone nabízejí simulaci akustické kytary a šumovou bránu. Ceny jsou 2290 Kč.

Plus:
dobrý zvuk simulátoru akustické kytary
neotřelý design
poměr cena/výkon

Mínus:
trochu nepraktické rozměry (hlavně pro pedalboard)
chybějící napájení a možnost vložení baterií
ovládání šumové brány


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Hotone Gate


Ovládání Attack, Trashold, Decay a Release, True byppas
Rozměry 74 x 44 x 44 mm
Napájení externí napájecí trafo


Hotone Wood

Ovládání minipřepínač (J, P, D), Volume, Body
Rozměry 74 x 44 x 44 mm
Napájení externí napájecí trafowww:
www.hotoneaudio.com/products/skyline

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Hotone-Wood-a-Gate-simulace-akusticke-kytary-a-sumova-brana~02~listopad~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.