přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukHotone Trem a Verb - miniaturní pastičky z řady Skyline

25.7.2016 | Autor: Jezz. | sekce: pro muzikanty - testy

Hotone Trem a Verb - miniaturní pastičky z řady Skyline


Krabičky od sirek Hotone
Recenze miniaturních pastiček Trem a Verb z řady Skyline


O krabičkách

Obě krabičky mají stejný formát, zcela v duchu firemní strategie, co je malé, to je hezké. Rozměry půdorysu jsou jen o maličko větší než krabička sirek. Stejně jako ostatní krabičky řady Skyline, kterých je dohromady dvacet dva, jsou vybaveny robustním spínačem a kovovou hrazdou, která před rozšlápnutím chrání dva miniaturní otočné potenciometry a minispínač. Standardní velké jacky jsou tradičně z obou boků, vstup vpravo, výstup vlevo, vlevo je také vstup pro napáječ. Čelu krabičky vévodí velký podsvětlený potenciometr, který kontroluje hlavní parametr efektu. Krabičky jsou true bypass, napájení buď devítivoltová baterie nebo adaptér. Trem je taková tyrkysová a Verb zelená.

Trem

Jde o optické tremolo, hlavním potenciometrem ovládáte rychlost vlnění, dvěma malými hloubku modulace (Depth) a barvu (Color). Minispínač Hard modulaci zdramatičtí, ze sinusoidní vlny udělá čtverec, tedy efekt zvuk jakoby zapíná a vypíná. Potenciometrem Color efektovaný zvuk směrem doleva zkulacujete, směrem doprava přiostřujete.

Hotone Trem a Verb - miniaturní pastičky z řady Skyline


Verb

Jde o digitální dozvukovou jednotku, simuluje prostory, od malé místnosti po velké haly. Hlavní potenciometr ovládá dobu dozvuku (Decay), dva malé velikost simulovaného prostoru (Reverb) a výšky procesovaného signálu, nebo jinak řečeno, směrem doleva ubíráte a směrem doprava přidáváte výšky (Tone). Minispínač Shim přidá zajímavou modulaci, místy to zní trochu jako kruhový modulátor, někdy jako lehký flange, takové zvonění na konci dozvuku.

Mimochodem: Hotone se prý nečte hot-one, ale houtoun. :-)

Závěr

Ty krabičky jsou fakt kouzelné, vypadají jako malí panáčci a ve své jednoduchosti jsou perfektně účelné. Hodnotit zvuk je těžké, je to věc vkusu, krabiček je přehršel a každý kytarista přísahá na své značky. :-) Krabičky obě zní zajímavě, ve zvuku není nic chemického nebo rušivého, myslím, že nabízejí zajímavé, přirozeně znějící barvy, stojí za vyzkoušení. Formát mini je stále populárnější, koho by taky bavilo furt sem tam stěhovat ty lednice. Pokud je mini váš životní postoj, neměly by ujít vaší pozornosti podobné krabičky od dalších značek: tremola Mooer Trelicopter, XVive V8 Chorus Vibrato, Mooer Soul Shiver; reverby TC Electronic Hall of Fame Mini Reverb, Mooer ShimVerb, Mooer Woodverb, Mooer Sky Verb, XVive D1 Maxverb, Tomsline AOV-3 Ocean Verb, Electro Harmonix Holy Grail, Rockett Boing..., i když, pojďme si říct na rovinu, Hotone jsou s rozběhem nejmenší! :-)

Info:
Trem a Verb jsou minikrabičky se zapojením true bypass řady Skyline firmy Hotone. Ceny jsou Hotone Trem 1799 K4 a Hotone Verb 2335 Kč.
Plusy:
krásné krabičky
velice jednoduché ovládání
zvuk

Mínusy:
pro větší prsty poněkud nesnadné ovládání malých potenciometrů


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Trem

Typ efektu tremolo
Ovládací prvky potenciometry Speed, Depth a Color, spínač funkce Hard
Napájení adaptér/baterie, není součástí balení
Konstrukce (kov/plast) kov
True bypass ano
Rozměry 74 x 44 x 44 mm (d x š x v )
Hmotnost 190 g


Verb

Zpracování signálu analog
Typ efektu reverb
Ovládací prvky potenciometry Decay, Reverb a Tone, spínač funkce Shim
Napájení adaptér/baterie, není součástí balení
Konstrukce (kov/plast) kov
True bypass ano
Rozměry 74 x 44 x 44 mm (d x š x v)
Hmotnost 190 g


www:
www.hotoneaudio.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Hotone-Trem-a-Verb-miniaturni-pasticky-z-rady-Skyline~25~cervenec~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.