přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukHotone Harmony - harmonizér/octaver

23.9.2016 | Autor: Tomáš Pecka | sekce: pro muzikanty - testy

Hotone Harmony - harmonizér/octaver

Kolik efektů máš, tolikrát jsi... Ne, o kytarových příslovích snad jindy, protože v tomto testíku probereme harmonizér/octaver firmy Hotone.

Když jsem otevřel balení s tímto efektem, tak jsem se skoro roztekl nad jeho roztomilostí. Mrňousek se vejde do dlaně tak třikrát a jeho design je jedinečný. Jeden footswitch On/Off, hlasitost původního signálu (Dry), efektovaného (Wet) a třípolohová páčka (spodní interval/detune/vrchní interval) jsou celým ovládacím aparátem na předním panelu a „shora“ je kolečko, kterým nastavujete, o kolik půltónů budete harmonizovat. Při zapnutí efektu je krásně prosvícené bílou LED diodou. Zespoda je již z výroby polepen suchým zipem. Přes své malé rozměry je bytelný a nepřevrací se.

Nastavit lze harmonizaci celé chromatiky do oktávy s výjimkou malé sexty (8 půltónů) a velké septimy (11 půltónů) plus druhou oktávu. Oboje nahoru i dolů. Interval je neměnný (není zde možnost automatického střídání např. malých/velkých tercií).

Když zapínám harmonizér jen se samotnou kytarou, cítím v prstech mírné zpoždění efektovaného zvuku, ale v kapele se tento nepříjemný pocit vytrácí. Totéž platí o barvě efektovaného zvuku - při jeho samostatném zkoumání mi v něm chyběl náběh kytarového tónu, ale při hraní sóla to přestávám řešit a užívám si dobarvení druhého hlasu. V tahání strun čitelně a spolehlivě kopíruje základní tón.

Zvládá harmonizovat i více (dva až čtyři) tóny najednou, ale při hraní bohatších akordů se občas ozývají nelibé zvuky. Nicméně např. v nastavení harmonizace vrchní oktávy se mi s „přimhouřeným okem“ povedlo simulovat dvanáctistrunku (stále mluvím o hraní tří a více tónů najednou).
V nastavení Detune můžete tón zdvojit a dále rozlaďovat o 5 až 25 centů. Zdvojení zní jako efekt chorus, ale zvuk není příliš libozvučný. Ne jako ošklivý chorus, spíše obyčejný. A další rozlaďování začíná být velmi disonantní.

Krabička je to sympatická a šikovná. Ten, komu postačí těch pár možností, které Harmony nabízí, bude pravděpodobně spokojen s jejich kvalitou. Cena je 2350 Kč.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání footswitch On/Off, Dry, Wet
Napájení 9V adaptér
Rozměry 74 x 44 x 44 (V x Š x H) mm


www:
www.hotoneaudio.com/products/skyline/frequency/98.html

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Hotone-Harmony-harmonizeroctaver~23~rijen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.