muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýHosa Technology Standard Guitar, Pro Guitar a Edge Guitar - nástrojové kabely

17.1.2020 | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Hosa Technology Standard Guitar, Pro Guitar a Edge Guitar - nástrojové kabely


Na stole se mi na dnešní test sešly nástrojové kabely kalifornské firmy Hosa Technology. Ve všech třech případech se jedná o třímetrový hotový kabel s jedním rovným a jedním lomeným konektorem a ve třech různých kvalitativních, a tudíž i cenových úrovních.
I slabší kablík úplně základní série Standard má vodič i stínicí opletení z bezkyslíkaté mědia pokrytí má být 90%. Použité konektory jsou rozebíratelné kovové a to umožňuje případnou opravu kabelu při nějakém tom neštěstí, na rozdíl od zalitých plastových konektorů, se kterými se bude lze v právě této cenové relaci setkat.
Jasnější a mírně zvučnější zvuk nabídne zlatá střední cesta v podobě série Pro. O něco silnější, bytelněji působící kabel je tentokrát pro efektivnější přenos a životnost osazen o poznání kvalitnějšími poniklovanými konektory Rean. I samotný vodič je tentokrát silnější než v případě Standardu, má stejný průřezu jako ta nejvyšší třída Edge.

Hosa Technology Standard Guitar, Pro Guitar a Edge Guitar - nástrojové kabely


Hosa Technology Standard Guitar, Pro Guitar a Edge Guitar - nástrojové kabely


Řešením bez kompromisů má být právě produkce série Edge. Ta je navržena od začátku tak, aby nabídla co největší výkon i životnost. Vodič je zvolený tak, aby nabídl co nejnižší kapacitu, a tudíž až křišťálově čistý high-endový zvuk. Jak se na takovou v určitém slova smyslu „vlajkovou loď“ sluší, je nejsilnější z trojice kabelů na obou koncích opatřen zlacenými konektory „lichtenštejnské jistoty“ Neutrik. I stínění je zahuštěno na 95 %.
Kromě kabelů v nabídce Hosa najdeme velkou spoustu různých konektorů, redukcí i kabelových propojek kdečeho s kdečím. I jen na těchto třech nástrojových kabelech si můžeme ověřit, že Hosa nabízí zejména docela slušný poměr kvality a ceny. Byl bych nerad, aby to někdo pochopil špatně, ale sázím na to, že především v té nižší cenové hladině by mohly být jejich výrobky velmi vítaným osvěžením.

https://hosatech.com/product-category/analog-audio/instrument-cables/

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Hosa-Technology-Standard-Guitar-Pro-Guitar-a-Edge-Guitar-nastrojove-kabely~17~leden~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.