přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní nástrojeHerco - ošetřující sada pro trubku

20.5.2010 | Autor: Monika Špinková | sekce: pro muzikanty - testy

Herco - ošetřující sada  pro trubku

Herco - ošetřující sada pro trubku

Firma Herco přináší sadu „pečujících“ výrobků pro trubku. Kompletní čisticí systém obsahuje klouzavé mazivo, které se aplikuje na povrchy snižců. Nejdříve je však zapotřebí snižce otřít do sucha, pak aplikovat dostatečnou vrstvu maziva. Nechybí ani jemný olej na ventily, vyrobený speciálně pro trumpetové písty. Před prvním použitím olejíčku je doporučeno vysušit a očistit písty. Velice zajímavou součástí balíčku jsou čisticí válečky Spitballs, napuštěné dezinfekční vodičkou. Používají se jednou týdně k ošetření trubice vedoucí od ústnice )musí být vyndaný ladicí snižec). Dále sada obsahuje tři nylonové kartáčky, z nichž nejmenší, užší a tvarovaný do kužele, je určen pro čištění nátrubku. Nátrubek se myje kartáčkem namočeným v jemně mýdlové vodě zespodu, ne kotlíkem.. Druhým větším, válcovitým kartáčkem se čistí pouzdro ventilů. Třetí kartáček je nejdelší (asi 83 cm), ohebný, na obou koncích zakončený štětinkami. Oba konce mají odlišnou délku štětinek, aby byla zaručena prostupnost do různých šířek trubic. Tento kartáček slouží k vyčištění celého těla trubky s vyndanými všemi snižci a písty, současně s jeho použitím se nástroj proplachuje vodou. Další součástí sady je speciální naimpregnovaná lešticí utěrka pro odstranění zašlého lesku, otisků prstů a k ošetření zevnějšku. Leštit by se mělo zcela lehce. Po aplikaci ještě doporučuji přeleštit čistým jemným hadříkem z mikrovláken. K nejvyšší ochraně lesku a k zabránění usazení potu z rukou na vnější straně ventilů slouží univerzální průhledný plastikový obal, připevnitelný okolo dvěma sponami. Návod k použití výrobků je přiložen, spolu s ním i identifikační kartička. Je napsán v anglickém jazyce, ale z obsahujících obrázků, které jdou krok po kroku, je vše srozumitelné a pochopitelné.

Celá ošetřující sada Herco je výborná. Velmi mile mě překvapil ohebný kartáč, který se dostane díky své flexibilitě do všech záhybů a pročistí tak celou trubku. Cena odpovídá kvalitě a obsahu balení.

Sada obsahuje:
mazivo
olej na ventily
čisticí válečky Spitballs
tři nylonové kartáčky
naimpregnovaná lešticí utěrka
univerzální průhledný plastikový obal

Psáno pro: časopis Muzikus 2009/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Herco-osetrujici-sada-pro-trubku~20~kveten~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.