muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukHartke HyDrive 112 (HX112) - baskytarový box

8.5.2014 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

Hartke HyDrive 112 (HX112) - baskytarový box

Modelová řada HyDrive je nejvyšší řadou boxů firmy Hartke. Repro boxy Hartke HyDrive používají hráči velkých jmen, jako například Jack Bruce, Will Lee, Victor Wooten, Stu Hamm, Billy Sheehan, David Ellefson a další. Dvanáctipalcový, hybridní neodymiový reproduktor použitý v tomto boxu spojuje klasickou koncepci papírové membrány a membrány hliníkové (hliníkové membrány se staly podpisem firmy Hartke). Touto kombinací materiálů získáte měkký a teplý zvuk charakteristický pro papír, ale i náboj a průrazný zvuk typický pro hliník. Box je vybaven i titanovým jednopalcovým driverem, který má tři možnosti nastavení: On/-6dB/Off. Box má i možnost přepínání impedance, tedy 4 Ω nebo 8 Ω. Výkon boxu je 300 W, frekvenční rosah 41Hz-17kHz a citlivost 96 dB. Rozměry boxu jsou 38 x 48 x 41 cm, hmotnost 13,8 kg. Box je potažen černým tolexem. S hliníkovou částí membrány pěkně designově ladí chromové zapuštěné uši a hliníková perforovaná mřížka. Na zadní straně boxu nechybí vstupy jack a speakon.

Zvuk tohoto kabinetu je pevný, vyrovnaný, a má dobrý přednes celého spektra, umí dobře zahrát basy. Pomocí jednoduchého ovladače výškového reproduktoru jistě naleznete svůj ideální poměr výšek. Tento box velmi dobře poslouží v malých klubech a v hlasitostně ukázněnějších projektech. Tím ale nechci říct, že box nemá výkon, ale každý 1x 12” box má své fyzikální limity. Kombinací dvou těchto boxů získáte aparát, se kterým se rozhodně vyrovnáte jednomu 4x 10” boxu. Tato varianta dvou menších boxů má ale výhodu snazšího transportu a lepší manipulace. Máte tedy možnost vzít na zkoušku nebo menší hraní pouze box jeden, na velké akce vás kombinace 2x HX112 rozhodně nezklame. Praktický přepínač impedance umožňuje právě v kombinaci dvou boxů přizpůsobení různým zesilovačům. Tyto boxy bych doporučil hráčům hledajícím zvuk, který se umí prosadit. Kombinaci 2x HX112 z vlastní zkušenosti doporučuji těm, kteří hledají výkonnou a akční sestavu.


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Výkon 300 W
Reproduktory 12” neodymiový + 1” driver
Impedance 4 Ω /8 Ω
Frekvenční rozsah 41Hz–17kHz
Rozměry 38 x 48 x 41 cm
Hmotnost 13,8 kg
Cena 9630 Kč


www:
www.samsontech.com/hartke/products/cabinets/hydrive-cabinets/hx112/

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Hartke-HyDrive-112-HX112-baskytarovy-box~08~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.