muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraGallien-Krueger C NEO 700/112 - duním, duníš, duníme

26.7.2007 | Autor: Jaroslav Janek | sekce: pro muzikanty - testy

Gallien-Krueger C NEO 700/112 - duním, duníš, duníme

Gallien-Krueger C NEO 700/112 - duním, duníš, duníme

Kombo řady C NEO 700/112 se v zásadě skládá ze starého známého zesilovače 700 RB, dvanáctipalcového reproduktoru s neodymovým magnetem a vysokofrekvenční horny. S bedýnkou se dá velice příjemně manipulovat, a to díky citlivě usazenému přenosnému uchu i madlu. Bohužel se už nedá naklonit jako jiné modely, zkosení je provedeno pouze na straně vrchní a pravděpodobně se zde i tak trochu počítá se spodním boxem. Popisem ovladačů začnu zleva a rozdělím je do šesti podskupin. Direct Out disponuje symetrickým XLR výstupem, spínači Gnd/Lift, EQ Pre/Post a umravňovačem hladiny výstupu pro PA. Input nabízí samotný vstup z nástroje, -14 dB Pad, tlačítko Mute a volbu výstupní hlasitosti. V sekci Voicing filter po zmáčknutí String Bass můžete zvolit přednastavenou polohu pro pětistrunné nástroje nebo samozřejmě experimentovat se čtyřkou, "potem" Contour potlačit na středech a opatrnou manipulací s Presence zvolit míru výškového vrčení. Active Equalization se chová standardně, asi jako většina jiných čtyřpásmových ekvalizérů.
Output, kapitolka předposlední. První z trojice potenciometrů se sice chová jako neurvalec, ale výsledek stojí za to a ocení ho hlavně příznivci "horkých flašek". Další "reprezentační" povedená dvojice Tweeter a Woofer provádí samotné rozdělení signálu na dvě části. Nízké kmitočty jsou síleny zesilovačem 340 W a o vysoké frekvence se zvlášť stará 50W zesilovač. Výstup pro ladičku nebo připojení efektové smyčky nalezneme v oddělení Patch Bay.
Asi ne bezdůvodně dochází k sáhodlouhým diskuzím a přím mezi basisty o tom, zda jsou Gallieni spíše na bigbít, funk, nebo třeba jazz. Dokonce mám podezření, že snaha o jakousi univerzálnost patří mezi hlavní filosofie výrobce. První, co vás napadne při hře s tímto kombem, je pocit, že za sebou máte něco podstatně většího. Zvuk je plný a razantní. Fakt, že zesilovač je "pouze tranďák", není v našem případě vůbec deficientní, místy se celkovým dojmem dokonce blížíme lampovému ideálu. Pouze někdy mi připadá, že zvuk zbytečně kreslí na výškách. Možná bych proto přivítal klasický zadní omezovač nebo vypínač tweeteru.
Pro účely testu zapůjčil: DISK Multimedia s.r.o. , 516 454 769, disk@disk.cz,
www.disk.cz


Technická specifikace:
výkon: 320 W + 50 W
reproduktory (průměr, impedance): 1 x 12 " 1 GK neodym 300 W, 8 Ohm + horna
výstup pro ext. repro: ano
výstup pro sluchátka: ne
počet kanálů: jednokanál pracující v bi-amp módu
efektová smyčka: ano
ovládací prvky: volume, contour, presence, treble, hi-mid, low-mid, bass, boost, tweeter, woofer
váha: 22,7 kg
rozměry: 50 x 52 x 44 cm
footswitch: ne
lampy/solid state/mosfet tranzistor
další příslušenství: ne
efekty analog/digitalne
horna: GK - Paragon 5H50-8
limitér: ne
kompresor: ne

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/GallienKrueger-C-NEO-700112~26~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.