přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraFramus Legacy Series FP 14 SV Parlor - polomasivní akustická kytara

18.08. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

Framus Legacy Series FP 14 SV Parlor - polomasivní akustická kytara


Zlepšuje se to, ale Parlory obecně u nás bohužel nemají v rukou kytaristů místo, které by si bývaly zasloužily. I u například bluesových muzikantů to stejně pořád více či méně válcuje Dreadnought. Aby totiž menší „Třínulky“ nebo Parlory s menším tělem opravdu hrály, je třeba vyrobit takovou kytaru ze slušně fungujícího materiálu a tak, že se prostě ví, jak na to. A dneska se juknem, jak se k tomu postavil Framus.

Ten totiž před nějakým časem vyrukoval se sérií akustických kytar, a to skoro ve všech modelových řadách - máme tu déčka, jumba, Grand Auditorium, folkové i malé cestovní modely... Kytary to mají být cenově dostupné, výroba probíhá v Číně (jak jinak), a nástroje jsou díky tomu v příjemné cenové hladině. Ale pokud jde o zvuk a zpracování, jsou na celkově velmi dobré úrovni. Když se například podíváme na kobylku dnes testované kytary, zasvěcenějším přijde ne nepodobná, ne-li stejná, jako na levnější čínské řadě kytar Alvarez. Je to jenom moje doměnka, ale pokud by Framus na výrobu akustik, využíval stejnou továrnu, vysvětlovalo by mi to tu vzpomínanou kvalitu zpracování. A zajímavý, vzdušný a originální zvuk, který můžeme znát právě z asijské produkce tohoto japonsko-amerického výrobce.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Framus-Legacy-Series-FP-14-SV-Parlor-polomasivni-akusticka-kytara~18~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.