přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraFramus D-series Diablo Pro NTS - elektrická kytara typu Strat

20.07. | Autor: Luboš Malý | sekce: pro muzikanty - testy

Framus D-series Diablo Pro NTS - elektrická kytara typu Strat


Kytary německé společnosti Framus se na našem trhu příliš neobjevují. Mnohem častěji vidíme na pódiích baskytary Warwick, které ale patří do stejného koncernu. Osobně jsem měl možnost setkat se již s několika modely Framus a vždy jsem měl velmi dobrý pocit jak z kvality, tak i z osobitého vzhledu.

Historie
Jen krátce uvedu, že společnost byla založena brzy po válce, v roce 1946, ve městě Markneukirchen, což je asi deset kilometrů od městečka Luby, které zná asi každý kytarista. To je oblast, kde se kytary a housle snad vyrábějí odjakživa na obou stranách hranice. Ale v portfoliu výroby nalezneme všechny strunné nástroje a také velice kvalitní lampové zesilovače. Zajímavostí je skutečnost, že zakladatel firmy Fred Wilfer se narodil právě v Lubech (něm. Schönbach). Po válce se vlivem vysídlování sudetských Němců rozhodl přesídlit do Německa, což tehdejší bavorská vláda velice uvítala a vlak s emigranty odvezl i jejich výtečné umění houslařů a stavitelů nástrojů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Framus-Dseries-Diablo-Pro-NTS-elektricka-kytara-typu-Strat~20~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.