muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraFramus Diablo D-Series - univerzální elektrická kytara

29.03. | Autor: Tomáš Pavelka | sekce: pro muzikanty - testy

Framus Diablo D-Series - univerzální elektrická kytara


V roce 1922 začal vyrábět strunné nástroje ve městě Schönbach jakýsi Fred Wilfer. Po druhé světové válce se přesunul do Německa a v roce 1946 založil firmu na hudební nástroje Framus (FRAnconian MUSical). Na konci padesátých let, kdy byl populární rock & roll, začala továrna Framus chrlit své první elektrické kytary a v roce 1960 byl Framus největším výrobcem elektrických kytar v Evropě.

V roce 1975 firma zkrachovala, pravděpodobně neustála japonsko-americkou konkurenci. Znovuzrození firmy Framus nastalo v roce 1995. Má to na svědomí syn zakladatele Wilfera za pomoci firmy Warwick. Na jeden nástroj od téhle firmy se podíváme v tomto testu.

Kytara Framus Diablo D-series
Je to vlastně čínský klon kytary vyráběné v Německu. Cenový rozdíl mezi německou a čínskou kytarou je veliký. Za jednu německou pořídíte dvě čínské. Přesto má čínské Diablo ebenový hmatník a originální snímače Seymour Duncan (USA).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Framus-Diablo-DSeries-univerzalni-elektricka-kytara~29~brezen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.