přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýFramus Blue Label Electric Guitar Strings - řada kytarových strun

15.12. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - testy

Framus Blue Label Electric Guitar Strings - řada kytarových strun

No tak to jsem zvědav - dostal jsem na test struny od dnes již klasické firmy Framus a řekl jsem si, že tuhle šanci nepromarním. Totiž poznat, jak zní mé kytary se strunami jiné značky, než na kterou jsem zvyklý. A výsledek? Příjemně mne překvapil.

K vyzkoušení jsem měl sady Light, tedy „devítky“, tzn.: .009, .011, .016, .024, .032, .042, potom Regular, „desítky“, .010, .013, .017, .026, .036, .046, a Heavy, „jedenáctky“, .011, .014, .018, .028, .038, .050. Škoda jen, že tam nebyly mé oblíbené hybridy 9/10, neboli sada Custom Light. To ale nevadí, protože všechny sady mi hrály perfektně.
Postupoval jsem tak, že jsem natahoval struny od lehčích po ty těžší. A musím konstatovat následné:
Tón? Jasný, příjemný, konkrétní, mile jsem byl překvapen při čistých a lehce zkreslených zvucích. Síla tónu byla odpovídající síle sad, nezaznamenal jsem nějaký rozdíl mezi strunami Framus a mnou dosud používanými strunami. Ze všech tří sad mi úplně medově zněly struny sady Regular, , které byly vysoce životaschopné jak s humbuckery, tak i se singly či s aktivními snímačích EMG.
Další prvek v posuzování strun, tedy trvanlivost, jsem nemohl pro krátkou dobu vyhrazenou pro testováníúplně posoudit. Ale i když jsem na ně hrál jako vzteklý a schválně jsem je nějak zvlášť nečistil, nezaznamenal jsem žádný velký rozdíl od chování ostatních sad.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Framus-Blue-Label-Electric-Guitar-Strings-rada-kytarovych-strun~15~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.