přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

hardwareFocusrite Forte - zvuková karta

12.3.2014 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Focusrite Forte - zvuková karta

Karta je zabalena opravdu reprezentativně. Její vzhled je jedním slovem luxus. Aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, sázel bych na inspiraci u jablečných designérů.

Bytelné tělo je z elegantního stříbrného hliníku. Dobře sedí na stole, zespoda má gumové nožičky. Vévodí datové kolečko, kterým vše ovládáme. Je citlivé na stisk. Nad ním jsou ikonky, jimiž vybíráme, jakou funkci ovládáme kolečkem a zároveň co zobrazuje malý barevný displej, ležící nahoře. Kolečkem v kombinaci s ikonkami se dostáváme tam kam potřebujeme (a někdy i tam, kam jsme zrovna nechtěli). Možnosti jsou následující: Vstup, výstup, sluchátka a DAW. První tři jsou jasné, slouží pro nastavení úrovní. Ta poslední je šikovná vychytávka, kdy kolečkem lze ovládat DAW: Otáčením pohyb vpřed/vzad nebo zoom, stiskem kolečka pak zahájit nahrávání nebo přehrávání. Ovládání je dobře promyšlené, nejde jen o efekt ale o skutečnou funkčnost. Výrobce zasluhuje podrbat za uchem.

Posun kolečka je hladký akorát. Co bylo trošku zarážející, že v tiché místnosti bylo při otáčení slyšet jakoby se kolečko o něco šoupalo. Ale s velkou pravděpodobností se jednalo o neposlušnost tohoto jediného testovaného kusu, nechce se ani věřit, že by to bylo jinak.

Vstupy se připojují vícežilovým kabelem, výrobce jej označuje „breakout“. Měří patnáct cm. Na jednom konci má konektor podobný HDMI, na druhém se rozbíhá na čtyři kablíky: dvě samice XLR a dvě velký jack. Osobně takovéto řešení příliš nevyhledávám. Breakout kabel se může jednoho dne poškodit a co pak s ním... Ale nebuďme škarohlídi, řešení je to funkční a díky němu byly zachovány celkově skromné rozměry.
Ovladače jsou k dispozici jak pro PC s Windows tak pro Mac. Karta se pyšní převodníky dosahujícími až 192 kHz na 24 bitů. Tady už není co řešit, kvalita převodu je nekompromisní. Tím se opisem dostáváme k tomu, proč byl kladen takový důraz na luxusní design. Kvalitní střívka zasluhují odpovídající šasi.

Technická specifikace:

Rozhraní: 2x in, 4x out
Spojení PC, Mac: USB 2.0
Vzorkovací frekvence (Mac, PC): 44,1/48/88,2/96/176,4/192 kHz
Maximální bitová hloubka: 24 bitů
Vstupy: 2x samice XLR, 2x samice TRS
Výstupy: 2x TRS jacks
Sluchátka: 1x TRS jack
USB: 1x USB 2.0
Vstup napájení: 5V na 1 A, zdroj je součástí balení
Rozměry: 12 x 35 x 17 cm
Hmotnost: 487 g
Cena: 12 500 Kč

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Focusrite-Forte-zvukova-karta~12~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.