muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukFishman TriplePlay Connect - kytarový MIDI snímač

10.07. | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - testy

Fishman TriplePlay Connect - kytarový MIDI snímač


Proč spojit kytaru a MIDI? To je jako ptát se, proč jezdit na kole nejen po silnici, ale i lesem. Prostě proto, že se nám otevřou úplně nové obzory.

Historie
Fishman je známý zejména svými systémy pro snímání akustických kytar. Na poli kytarových MIDI snímačů už má Fishman zkušenost v podobě vlaštovky TriplePlay Wireless (Muzikus č. 4/2015). Tehdy jsme se rozplývali, že Triple Play přinesl revoluci v podobě bezdrátového přenosu z MIDI snímače. Pro jeho chod byl nutný počítač, do kterého byl připojen bezdrátový USB přijímač. Počítač prováděl konverzi z USB na MIDI. Toto omezení je pryč. Výrobce uvedl nožní přepínač FC-1, se kterým už počítač není potřeba.

Předmět zkoumání
Testovaný snímač Connect má na sobě konektor mikro-B USB a s počítačem (nebo s pedálem FC-1) je propojen kabelem USB.
Snímač jde využít jako MIDI kontrolér jak s mašinkami od Apple, tak s PC. Všech šest strun je převáděno do jednoho MIDI kanálu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Fishman-TriplePlay-Connect-kytarovy-MIDI-snimac~10~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.