muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraFender Jazz Bass - 60. výročí zvučného nástroje

02.05. | Autor: Vavřinec Novotný | sekce: pro muzikanty - testy

Fender Jazz Bass - 60. výročí zvučného nástroje


Fender 60th Anniversary Jazz Bass. Tak se jmenuje baskytara firmy Fender. A Leo Fender je jméno, jež nosil muž, který je všem muzikantům velmi dobře známý díky své první typické konstrukci inspirované kytarou Jazzmaster z roku 1958.

A kdo by náhodou tohoto ikonického tvůrce ještě ikoničtějších hudebních nástrojů neznal, nechť se velmi hanbí. Šest dekád je kulaté číslo a zároveň úctyhodný věk, a proto se kalifornský výrobce rozhodl celkem pragmaticky vytvořit edici k tomuto výročí. Název je to ovšem poněkud zavádějící, jelikož stejný název byl použit i v rámci 60. výročí samotné firmy Fender v roce 2006.

Popis
Stavba těla se může pyšnit olší s finální vrstvou z nitrolaku, dále pak krkem s profilem 60’s U, který je k tělu přišroubován přes destičku s gravírovaným emblémem a sériovým číslem, palisandrovým hmatníkem o radiu 7,25 palců, jenž nese 20 menších vintage pražců a má perleťové značky označující dané polohy a bílou lemovku hran a jehož menzura je 864 mm. Elektronika je pasivní. Hovoříme-li o zvuku, pak musíme zákonitě
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Fender-Jazz-Bass-60-vyroci-zvucneho-nastroje~02~kveten~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.