muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukEvent ALP 5 Surround - poslechový systém

20.1.2008 | Autor: Oldřich Tureček | sekce: pro muzikanty - testy

Event ALP 5 Surround - poslechový systém

Event ALP 5 Surround - poslechový systém

Nejlevnější systém 5+1 ALP 5 Surround firmy Event se skládá z pěti poslechových monitorů ALP 5 a subwooferu S100. Subwoofer a monitory ALP 5 lze koupit i samostatně, případně lze vytvořit systém 2+1.

Monitory ALP 5 jsou aktivní, bassreflexové konstrukce, se všemi konektory a ovládacími prvky na zadní straně. Jsou vybaveny symetrickými XLR/jack vstupy a nesymetrickým vstupem cinch, k dispozici je regulace vstupní citlivosti o vyhovujícím rozsahu 20 dB. Potenciometr je opatřen jen orientační stupnicí, takže ideální volbou je "pravá krajní" poloha. Rozměry beden nejsou zrovna miniaturní, ale vedle počítačového monitoru se vejdou poměrně bez problémů. Síťový vypínač není typu "kolébka", ale je to tlačítko poměrně malých rozměrů a je zbytečně moc zapuštěn do zadního panelu.
Výrobce se chlubí frekvenční charakteristikou 53 Hz-20 kHz/+/- 3 dB, což je tvrzení poněkud optimistické. Toleranční pole je spíše +/- 5 dB, bedny vykazují zdvih v oblasti 700 Hz-2 kHz, což je poznat i na zvuku. Charakter zvuku je středový, se slyšitelným zdůrazněním v oblastech asi 600-800 Hz a 1,4-2 kHz. Pokud však v signálové cestě používáte ekvalizér (i softwarový), lze charakteristiku významně zlepšit. Zvuk je pak rozumně čitelný i při vyšších hlasitostech.

Provedení odpovídá ceně; minimalisticky řešená elektronika, mechanické provedení s minimem šroubů, odpovídající výběr součástek. Ale žádné zásadní ošizení, z hlediska mechanického provedení a designu se mi monitory líbí.

Subwoofer S100 je esteticky zajímavá konstrukce s reproduktorem i bassreflexovým nátrubkem otočeným do podlahy. Konstrukce je velmi podobná monitorům, snaha ušetřit je poznatelná na každém kroku, nekazí však estetickou stránku věci. Vstupy i výstupy jsou nesymetrické (!) a konektory cinch svědčí o předpokládaném použití především pro levnější domácí kino nebo poslech u počítače. Reproduktor má značný zdvih a subwoofer bez problémů zahraje i signál o frekvencích v oblasti 40 Hz. Zesilovač je dostatečně výkonný i pro vyšší hlasitosti. Stereo signál je průchozí i pro připojení poslechových monitorů, není zde však výhybka typu horní propust, takže vyrovnanost frekvenční charakteristiky závisí na použitých monitorech a hlavně jejich umístění. S typy ALP 5 jde o vhodně zvolenou kombinaci, s drobným potlačením v oblasti 200 Hz, což je subjektivně spíše výhodou.
Doporučené maloobchodní ceny odpovídají provedení (nebo spíše naopak) a jsou: 4890 Kč (včetně DPH) za jeden monitor ALP 5, 6890 Kč za subwoofer S100, a 29 990 Kč za komplet pěti kusů ALP 5 a subwooferu.


Technická specifikace:

Monitor ALP 5
konstrukce: aktivní monitor
ozvučnice: bassreflex
reproduktory: 5,25 " (basy)/1 " (výšky)
magnetické stínění: ano
objem: 8 litrů
vstupy: symetrické, XLR/jack, nesymetrický, RCA cinch
výkon zesilovače: 50 W (basy)/30 W (výšky)
výhybka: 2,6 kHz/4. řád
rozměry: 190 (š) x 267 (v) x 229 mm (h)
hmotnost: 5,5 kg

Subwoofer S100
konstrukce: aktivní subwoofer
ozvučnice: bassreflex
reproduktor: 8 "
magnetické stínění: ano
objem: 29 litrů
vstupy: nesymetrické, stereo - 2 x cinch, mono, 1 x jack
výstupy: nesymetrické, stereo, 2 x cinch
výhybka: 120 Hz/2. řád
výkon zesilovače: 100 W
rozměry: 305 (š) x 422 (v) x 273 mm (h)
hmotnost: 14,5 kg

Psáno pro: časopis Muzikus 2007/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Event-ALP-5-Surround-poslechovy-system~20~leden~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.