muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraElectro-Harmonix The POG - polyfonický oktávový generátor

29.5.2005 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - testy

Electro-Harmonix The POG - polyfonický oktávový ge

Electro-Harmonix The POG - polyfonický oktávový ge

Intuitivní ovládání zlidšťuje jinak dost složitě se tvářící název tohoto velmi zajímavého zařízení, které ke vstupnímu signálu dokáže generovat další tóny, zvýšené či snížené o oktávu. Jak napovídají názvy jednotlivých sliderů, k vašemu signálu si tak můžete přidat tóny o jednu či dvě oktávy nahoru nebo o jednu oktávu dolů (Sub Octave). V případě tónů o jednu či dvě oktávy výše jsou zde další dva slidery (Detuned), které tyto tóny modulují a přidávají jim v kombinaci s ostatními nastaveními potřebnou barvu přirozeného analogového signálu. Celkový výsledek není pak tak studený, zvláště v horních polohách hmatníku.
Jednotlivé poměry nejsou předem dané, zajímavé je vyzkoušet i ta nastavení, kdy je původní, vstupní (Dry) signál potlačen a vygenerované oktávové tóny jsou zvýrazněny. Zde už na první poslech příjemně překvapí barva tónů, posunutých o oktávu níž. Přiznám se, že jsem si právě s tímto sliderem v poměru k vstupnímu signálu vyhrál nejvíce.


Celkově si uživatel může vzít za základ tři výrazná nastavení; a to generování basových tónů a'la baskytara, efekt dvanáctistrunné (či osmnáctistrunné) kytary a konečně zvuk ne nepodobný klávesovým rejstříkům. Ten ve spojení s dalšími možnými efekty (delay, whammy...) včetně zkreslení vytváří opravdu silný dojem. Pro vyznění dvanáctistrunné kytary je třeba jednotlivé slidery nastavovat pozorněji.
Zařízení disponuje i LP filtrem (Low Pass Filter) s třemi mody frekvenčního vymezení výstupního signálu.
Široké spektrum využití tohoto zařízení může oslovit jak konzervativněji laděné kytaristy, tak i vyznavače extrémnějších poloh vyznění kytary. A cena 11 970 Kč.


Psáno pro: časopis Muzikus 2005/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/ElectroHarmonix-The-POG-polyfonicky-oktavovy-generator~29~kveten~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.