muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukElectro-Harmonix MEL9 - kytarová krabička simulující zvuky legendárního nástroje mellotron

23.08. | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - testy

Electro-Harmonix MEL9 - kytarová krabička simulující zvuky legendárního nástroje mellotron


Dneska už legendární „krabičkovou“, velmi inovativní firmu Elektro-Harmonix, myslím, není potřeba nikterak představovat. Její existence přes více jak půl století mluví za vše. Ostatně dala světu pár opravdu legendárních krabiček. S těch dřívějších např. legendární delay Memory Man či z modernějších například skvělý octaver POG a další.

Ti z vás, kteří tuhle firmu mají rádi a sledují její novinky, si určitě všimli, že krom tradičních kytarových efektů, jako jsou různá zkreslení, filtry a podobně, najdeme v její produkci i spousty zvuků napodobujících různé vintage klávesové nástroje jako Hamommody, různé synťáky apod. Samozřejmě bez použití MIDI. Prostě klasicky plug and play. :-) Ne jinak tomu je i u krabičky s názvem MEL9, která navazuje na, myslím, že poměrně úspěšnou, sérii efektů, jako jsou B9 a C9 nebo KEY9.

MEL9
Tak nyní bych s dovolením poprosil najít na YouTube píseň kapely Beatles Strawberry Fields Forever a pustil si začátek skladby. Ano, ti vás, kteří se ve zvuku už nějakou dobu „hrabou“ a zkoumají ho, určitě zvolají, že to je přece Mellotron. Ano, ten zvuk je legendární analogový, dnes už vintage syntezátor, no a tohle je pravděpodobně jeho nejslavnější studiové použití.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/ElectroHarmonix-MEL9-kytarova-krabicka-simulujici-zvuky-legendarniho-nastroje-mellotron~23~srpen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.