přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukEarthQuaker Devices Westwood - zkreslení s citlivou dynamickou odezvou

23.7.2018 | Autor: Tomislav Zvardon | sekce: pro muzikanty - testy

EarthQuaker Devices Westwood - zkreslení s citlivou dynamickou odezvou


U jsme si zvykli, že u ohijských EarthQuaker Devices je vždy vše tak trochu jinak a vždy překvapí s něčím novým, originálním, ale také velmi kreativním a samozřejmě v excelentní kvalitě. Byl jsem tedy moc zvědavý na další z jejich přírůstků, tentokráte do sekce zkreslení.

Relativně novinkou je tzv. zkreslovalo nazvané Westwood, které má v popisu velmi vtipně napsáno Translucent Drive Manipulator. Proč nazývat krabičky obyčejně a nudně stompbox či overdrive :-), je přece potřeba se bavit, být kreativní, a ne neustále dbát na starých zavedených názvech, a mnohdy i zvucích. Hudba je věc kreativní zábavná a neměla by být nikdy svázaná do kozelce jako nějaká nudná úředničina. Tahle filozofie je mi u EQD vždy velmi sympatická.
Obliba tzv. „transparentních“ zkresloval a boostů poslední dobou velmi roste. Určitě jste zaznamenali, že snad skoro každá firma, už od těch malých, tzv. butikových, až po obří společnosti, má v nabídce různé klony slavného Klonu Centaur, který je stále považován za jakýsi svatý grál oněch takzvaných transparentních zkreslovaných pedálů. Všichni se předhánějí, komu zní jejich pedál co nejvíce podobně či kdo ho překonal. :-) Pokud hledáte tedy něco podobného, ale s daleko většími možnostmi a s větší originalitou, ne jen další kopii, ale i něco nového, nabízí se vyzkoušet tento zelený Westwwod.

Funkce a ovládání
Co se týče ovládání Westwoodu, zde je vše klasické, tak jak to známe z mnoha podobných pedálů. Tedy Volume, Gain a pak skvělý, ale opravdu skvěle fungující dvoupásmový aktivní ekvalizér (basy a výšky). Napájení je klasicky devítivoltové. Obvod má celoanalogovou signální cestu a samozřejmě režim true bypass založený na relé, tak aby poskytoval tiché zapínání a vypínání.

Zvuk
U Westwoodu bude opravdu záležet na tom, jak si krabičku nastavíte. Pokud nechám korekce na rovno a dám úroveň zkreslení někde na čtvrtinu, poskytuje krabička krásný, velmi dynamický, „transparentní“, lehký overdrive, který nijak nezabarví zvuk vašeho nástroje. Zvláště se singly na Stratu či Teleti zní krabička skvěle, velmi organicky a živě. Samozřejmě je potřeba tím krmit lampový zesilovač. Čím lepší kytara a čím lepší zesilovač, tím bude krabička hrát lépe. :-) No a taky vaše tvorba tónů se na celkovém zvuku projeví, to je jasné. :-) Pokud dáte zkreslení na nulu nebo opravdu jen lehce za ni, lze krabičku použít jako boost. Pokud chcete, nechá Westwoodu váš zvuk úplně na pokoji, bez zabarvení, jen ho krásně nakopne. Pokud byste chtěli zvýraznit, nebo naopak potlačit, nějakou frekvenci, stačí použít ekvalizér. Ten, jak už jsem napsal, funguje na výbornou. Když začnete přidávat gain, můžete z krabičky dostat docela slušný overdrive až distortion, velmi osobitého takového, řekněme, zrnitého charakteru. Na ten si musíte trochu zvyknout, není to zvuk osmdesátek, není to hladké smooth zkreslení à la Santana, ale osobité, spíše velmi zrnité, na basech mírně až fuzzovité zkreslení, které vás nutí hrát vše trochu jinak. Což je vlastně super a což opět podtrhuje celou filozofii EQD.

Závěr
Westwood je do jisté míry tradiční a do jisté míry velmi originální zkreslení. Zachovává zvuk a barvy vaší kytary a zesilovače a jen přidává úroveň „boostu“ a tím i více přirozeného zkreslení, které můžete navíc dobarvit velmi charakteristickým gainem. Pokud hledáte skutečně transparentní overdrive s širším rozsahem gainu, s flexibilním ekvalizérem, zkuste EarthQuaker Westwood Translucent Drive Manipulator, myslím že se budete velmi bavit.

Info:
EarthQuaker Devices Westwood je zkreslení s citlivou dynamickou odezvou a poměrně širokou škálu zvuků od „čistého“ boostu až po overdrive či distortion. Cena je 7243 Kč.

Plus:
ekvalizér
výborný zvuk
originalita

Mínus:
Nenašel jsem.

Technická specifikace
true bypass ano
vstupní impedance 1 MΩ
výstupní impedance <1 kΩ
napájení 9 V
spotřeba 15 mA
rozměry 12 x 6,5 x 6 cm


Web
www.earthquakerdevices.com/westwood/

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/EarthQuaker-Devices-Westwood-zkresleni-s-citlivou-dynamickou-odezvou~23~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.