přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraEarthQuaker Devices Data Corrupter - kosmický fuzzovitě zkreslený zvuk, modulovaný oscilátorem

06.02. | Autor: Marek Vaňkát | sekce: pro muzikanty - testy

EarthQuaker Devices Data Corrupter - kosmický fuzzovitě zkreslený zvuk, modulovaný oscilátorem


Deník kapitána mezinárodní vesmírné stanice, den 16 PKS (po konci světa): Je to už přes dva týdny. I dnes hledám odpověď na otázku, jestli mám děkovat Bohu, že zánik lidstva po ničivém zemětřesení jsem přečkal mimo Zemi. Neztrácím naději. Při dnešním odběru vzorků vesmírného smetí se mi podařilo zachytit tenisovou raketu, automobilovou poklici, třináctku klíč, kuličku skleněnku a kytarový efekt americké firmy Eartquaker Devices Data Corrupter. Donesly se mi zprávy o zešílení zvukových inženýrů, šířící se z epicentra města Akron v Ohiu po Spojených Státech, ale ani ve snu jsem si nedokázal uvědomit, jak moc je to dostalo.

Den 17 PKS: Po probuzení jsem si chvíli cvrnkal se skleněnkou. V nulovém gravitačním poli nefunguje správně. Vzniklou prasklinou v rohu čelního skla navíc začíná trochu profukovat. Většinu času jsem se věnoval efektu. Podle všeho se jedná o monofonní analogový harmonizující PLL (Phase Locked Loop) s modulací. Vstupní signál z nástroje má brutálně upravit do rozdrceného tónu s fuzzovými vlnami, rozdělit ho a navíc modulovat tak, že vznikne v podstatě jakýsi tříhlavý kytarový syntezátor. Ano, už jen při bližším průzkumu a pochopení popisů ovládacích prvků se mi bude určitě hodit můj doktorát z matematiky, fyziky a elektrotechniky. Celá vkusná grafika je vyvedena v bílé kontrastující k černému pozadí. Všechno je díky tomu dobře zřetelné. I LED dioda, signalizující zapnutí ostrým bílým světlem, ozáří celý kokpit, i když se nacházím zrovna ve stínu Měsíce. Konec světa přežila jistě díky opravdu robustní kovové konstrukci, jak se na butikový efekt sluší a patří. Konektory jack jsou zepředu, to kytaristé rádi. Šetří to místo v pedalboardu. Switch pro spínání je z těch nejkvalitnějších. Při sepnutí necvaká, jen spíná. Úplně potichu. Napájet to chce normálně devíti volty. Energie jako úplně nemám na rozdávání, solární panely ale fungují a chci si to prostě vyzkoušet.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/EarthQuaker-Devices-Data-Corrupter-kosmicky-fuzzovite-zkresleny-zvuk-modulovany-oscilatorem~06~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.