muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukEWS Brute Drive - krabička typu distortion

5.1.2016 | Autor: Matěj Belko | sekce: pro muzikanty - testy

EWS Brute Drive - krabička typu distortion

Pokud do svého signálového řetězce zapojíte Brute Drive od japonských EWS, zjistíte, že máte tu čest s krabičkou typu distortion. Na solidním šasi klasických krabičkových rozměrů najdete ovladače Volume, Tone a Gain. Drobnou odchylkou od zavedených standardů je počet footswitchů, dopočítal jsem se k číslu dvě. I proto je krabička oproti většině efektů těchto rozměrů orientována naležato. Proč jsou tam ta šlapátka dvě? Jedno z nich se jmenuje On/Off. Jak název napovídá, efekt tím zapneme/vypneme. Druhý čudlík je switch s názvem Boost. Ten slouží k nakopnutí nižších středů, což se může hodit, pokud chceme třeba zahrát sólo nebo prostě mít dvě úrovně zkreslení. O stavu zapnutí efektu a funkce Boost nás informují dvě LED diody, v prvním případě červená, v druhém modrá. Funkci Boost nelze použít nezávisle na zkreslení, což je možná škoda, ale hodinky s vodotryskem to také neumí.

Z boku efektu nalezneme vstup a výstup a konektor pro 9V adaptér. Uvnitř efektu se ještě nachází maličký potenciometr, kterým lze nastavit, jak moc bude již zmíněný boost nakopávat. Maximální hodnota je 10 dB, což už je celkem nátěr. Efekt lze napájet taktéž 9V baterií. Jak krabička zní? Řeknu-li to jednoduše, zní jako byste hráli na Marshalla. A to i v okamžiku, kdy je na vašem aparátu úplně jiný nápis. Krabička prostě pošle do aparátu tu správnou dávku středů, že se ani nestačíte divit, co váš aparát najednou dokáže. Rozsah gainu je celkem široký, pokud jej máte na minimu, dostanete z něj lehký crunch, podobný „čistému“ zvuku trochu nakouřeného „osmikila“, pokud gain nastavíte na maximum, začne z toho lézt opravdu hutná stěna zvuku. Poťák Tone funguje citlivě a skvěle s ním můžete korigovat případnou „písčitost“, ke které mají některé kombinace aparátů a krabiček sklony. Při všech nastaveních zní zkreslení konkrétně a zachovává charakter použité kytary. A báječně reaguje na potenciometr volume na kytaře, zvuk se dá skvěle „vyčistit“, tak jako u „Maršálů“.

Shodou okolností jsem dostal tuto krabičku na test ve chvíli, kdy už ten samý kousek asi rok obýval můj pedalboard. Mohu tedy s čistým svědomím napsat, že krabička funguje skvěle i v praxi. Osobně ji používám většinou s gainem na minimu na nakreslené beglajty, které můj starý Fender Bandmaster prostě sám neumí. Tedy vlastně jako jakýsi druhý kanál s jiným charakterem zvuku. Ostatní zkreslovací krabičky mám zařazeny „před“ něj. Mimochodem s těmi si skvěle rozumí. Zkoušel jsem touto krabicí ale i nakrmit skutečného Marshalla a výsledek byl také skvělý. Tedy dle mého názoru univerzální a skvěle znějící záležitost, špička!


TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
Napájení 9V, baterie/adaptér
Odběr 11 mA
Přepínání true bypass
Ovladače Volume, Tone, Gain
Cena 7 243 Kčwww:
ews-us.com/item_bruteDrive.php?item=custom

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/EWS-Brute-Drive-krabicka-typu-distortion~05~leden~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.