muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraE.W.S. BMC - testík

13.4.2013 | Autor: Zdeněk Wimpy Tichota | sekce: pro muzikanty - testy

E.W.S. BMC - testík

Mnoho baskytaristů řeší středové pásmo, které se efektivně podílí na kvalitě tónu. Díky dobře naladěným středům můžeme získat lepší slyšitelnost v kapele, agresivnější/jemnější charakter zvuku, perkusivnější zvuk při hře prsty, nebo naopak „vyříznutý“ zvuk na slap apod. Právě proto i mnozí výrobci aktivních elektronik zařadili vedle ovládání výšek a basů i potenciometr pro středy, mnohdy i spolu s různými přepínači pro volbu určité frekvence. Také výrobci zesilovačů/preampů středové frekvence neopomíjejí, a tak na aparaturách pro basisty nalezneme parametrické nebo grafické středy nebo ovládání vyšších a nižších středů apod. Japonská firma E.W.S. (dceřiná firma od Xotic) se svým pedálem Bass Mid Control nabízí elegantní a komplexní řešení.

Jde asi o nejmenší krabičku, jakou lze vyrobit. K mému překvapení se do ní vejde i devítivoltová baterie. Vzhledem k rozměrům má ale tento efekt „svoji hmotnost“. Provedení působí solidně a bytelně. Na jejím plášti nalezneme tyto prvky: vstup/výstup (jack), spínač s indikační LED diodou, zástrčku pro napáječ devět nebo osmnáct voltů, dvojitý potenciometr, vnitřní trimr.

Jde vlastně o velmi efektivní parametrické středy. Pomocí dvojitého potenciometru (vnější prstenec) volíte pásmo a pomocí potenciometru uprostřed toto pásmo buď zesílíte nebo potlačíte (Mid/Cut/Boost), a to o 12 dB. Plášť efektu je opravdu malý, a tak popis, kde které pásmo hledat, naleznete v přiloženém manuálu. Tento popis považuji za velmi důležitý pro navigaci a představu, kde se člověk pohybuje a kterou frekvenci vlastně posiluje nebo vyřezává. BMC má rozsah od 120 Hz do 3 KHz. Další užitečný prvek je trimr (naleznete jej uvnitř efektu), určený k nastavení výstupní hlasitosti. Tovární nastavení je 1 : 1, tedy pokud efekt zapnete, nemáte žádný zisk hlasitosti. Toto můžete ovlivnit právě pomocí trimru a efekt použít i k nakopnutí signálu. Při použití 18V adaptéru získáte pár decibelů navíc. Pomocí pedálu BMC od firmy E.W.S. můžete „čarovat“ se středovými frekvencemi a dobrat se ke svému zvukovému ideálu. Jde myslím o perfektní, jednoduché řešení a doplněk, který vám třeba na nástroji nebo aparatuře chybí. Nabízí se i použití jako druhého kanálu s odlišným zvukem a s možností nárůstu hlasitosti. Při posílení hlasitosti a třeba jen malé korekci je zvuk tlustší a jakoby 3D, přitom zachovává barvu nástroje. Tento malý pomocník si rychle nachází své příznivce, u nás se dá pořídit za 3750 Kč.

Technická specifikace:

ovládání: Frequency Range, Cut/Boost, Internal Volume
napájení: 9V baterie, 9V nebo 18V adaptér

www:
http://www.youtube.com/watch?v=K9xFtELFlVU

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/EWS-BMC-testik~13~duben~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.