přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukDexon MBD 810 - bezdrátový mikrofon

6.4.2007 | Autor: Radek Hoppe | sekce: pro muzikanty - testy

Dexon MBD 810 - bezdrátový mikrofon

Dexon MBD 810 - bezdrátový mikrofon

Česká firma Dexon má u nás tradici od roku 1989 a v současnosti patří již mezi zavedené výrobce profesionálních audiosystémů. Nyní opět dokázala, že kvalitní produkty dávno nejsou jen záležitostí našich zahraničních sousedů. Mezi uvedené novinky patří i ruční bezdrátový mikrofon MBD 810. Tento jednokanálový systém s vysílačem v pásmu UHF (860-865 MHz) se skládá z 25 dkg vážícího, 9V baterií napájeného mikrofonu a diverzitního (dvoutunerového) přijímače, který je připojen k síti pomocí přibaleného adaptéru. Bezchybnost přenosu zajišťuje stabilizační systém Quartz s FM (F3E) modulací. Tělo mikrofonu je vyrobeno z plastu a skládá se ze dvou částí, přičemž spodní díl, oddělený identifikačním kroužkem, slouží jako kryt baterie. Odnímatelná kovová mřížka bezpečně chrání přenosovou část uvnitř tubusu, na kterém je také umístěn vypínač, opatřený indikátorem režimu zapnuto. Set je navíc vybaven kompresorem, expanderem a elektronikou pro tichý chod vypínače. Uvedení soupravy do provozu je rychlé a intuitivní. Po připojení adaptéru a zapnutí přijímače je třeba vyklopit dvě antény umístěné na horní straně boxu pod úhlem pětačtyřiceti stupňů vůči svislici. Pro spojení s mixpultem můžeme použít jak výstupu symetrického XLR, tak nesymetricky zapojeného, jack 6,3 mm (kabel je součástí balení). Potenciometrem Squelch se nastavuje vstupní citlivost přijímače, a tím také prahová hodnota šumové brány. Ta slouží jako umlčovač a při nedostatečném signálu nebo při vypnutí mikrofonu utiší audio výstup. Pomocí Aux volume můžeme regulovat hlasitost. Čelní strana je opatřena čtyřmi LED diodami, z nichž jedna indikuje režim zapnuto, druhá signál mikrofonu a zbývající dvě ukazují, která z antén je v danou chvíli aktivní.
Velice mě překvapilo, jak dobrou dynamikou >100 dB s odstupem S/N 110 dB MBD 810 disponuje. Na zpěv velmi dobře reaguje, "nezahuhlává" spodní frekvenční pásma a je dobře ošetřen proti zpětné vazbě. Stejně tak má mluvené slovo při dobrém nastavení příjemný, nevtíravý zvuk, ale je vhodné použít molitanový kryt, protože stejně jako každý jiný dynamický mikrofon je i tato "handka" citlivá na retnice "p" a "b", které mohou při produkci zvukaři zamotat hlavu, a to i v případě, že interpret práci s pódiovou technikou zná. Dosah systému je, jak uvádí výrobce, 300 m ve volném prostoru a frekvenční pásmo přenosu je 780-960 MHz. Životnost baterie vysílače je dle vytíženosti odhadována na 6-8 hodin.
Celkově na mě MBD 810 zapůsobil velice pozitivně, a to nejen příznivou cenou 6990 Kč, ale především svou širokou využitelností a vkusným designem.

Psáno pro: časopis Muzikus 2006/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Dexon-MBD-810-bezdratovy-mikrofon~06~duben~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.